Copyright 2023 - © 2017 Operácia vianočné dieťa

iConnect 2016

 V dňoch 21. - 25. júna 2016 sa v španielskom Tolede konal iConnect 2016. Dvaja členovia národného tímu vyrazili doobeda z letiska Viedeň a smerovali do Zurichu, kde ich čakal ďalší let. Vzhľadom na preplnený vzdušný priestor nad Madridom si užili niekoľkonásobné krúženie nad mesto, čím sa vytvorilo meškanie. Toto meškanie spôsobilo, že autobus, ktorý každú hodinu odchádzal z letiska do Toleda odišiel a tak bolo potrebné čakať na ďalší. Unavení z cesty si naši cestovatelia sadli v jednej z hotelových reštaurácií a čakali na ďalšie národné tímy, ktoré mali ísť do Toleda ďalším autobusom.

Veľmi skoro sme sa stretli s tímom z Ukrajiny a tak sme si spoločne krátili čas. Asi hodinová cesta z Madridu do Toleda bola pomerne rýchla, keďže sme išli diaľnicou. Po príchode do hotela sme sa s problémami ubytovali a hneď utekali na slávnostnú otváraciu večeru. Jedáleň už bola takmer plná a miesta pri tímoch z nášho regiónu už neboli voľné a tak sme si sadli k jednému z ešte prázdnych stolov na opačnej strane jedálne. Veľmi sme túžili stretnúť nových ľudí z pre nás exotických krajín a veru nemuseli sme veľmi dlho čakať. K nášmu stolu si sadol tím z Aruby a Surinamu. Oba štáty sa nachádzajú v Karibiku o to bola naša radosť väčšia. Po spoločnom úvode sme sa pustili do jedla a popri tom sa zoznamovali s našimi novými priateľmi. Bolo to pre nás veľmi zábavné a poučné zároveň.

Ďalší deň začínal raňajkami a po nich sme sa všetci po prvýkrát zhromaždili vo veľkej sále, ktorá poňala 400 ľudí. Toľko nás totiž bolo. Spoločnými chválami a modlitbami sme uctievali Pána a ďakovali mu za to, čo robí cez projekt Operácie vianočné dieťa po celom svete. Po chválach nasledovalo ranné zamyslenie, počas ktorého sa nám prihovoril Jim Harrelson, ktorý rozprával na tému Duchovného boja, ale tiež o prebudení v nezasiahnutých oblastiach. Tiež sme dostali informáciu, že sa pripravuje vydanie The Greatest Journey 2.0. Tento rok sa mimochodom na iConnecte zhromaždilo 81 krajín sveta. Neskôr počas dňa sme sa zaoberali Osobným životom lídrov a tiež sme si zasadli za okrúhle stoly počas Discusion Marketplace, kde sa riešila problematika z rôznych oblastí projektu.

Nasledujúci deň sa hovorilo počas ranného zamyslenia o príbehu Marty a o jeho aplikácii do našich životov. Tento príbeh totiž poukazuje na vzťah, ktorý chce mať Ježiš s nami. V rámci stretnutia po regiónoch sme boli oboznámení o plánovanej zmene strategického plánovania. Doteraz sa plány robili vždy na najbližšiu sezónu, ale po novom budeme projekt plánovať na 3 roky dopredu, aby sme si vytýčili dlhodobé ciele. Počas tohto dňa sme tiež hovorili o Efektivite tréningov. Mali sme aj jedinečnú príležitosť hovoriť svedectvá zo služby na Slovensku.

Tretí deň nášho pobytu v Tolede sa nám opäť prihovoril Jim Harrelson a pokračovať v príbehu o Marte. Ježiš nás vyzýva, že nech sme kdekoľvek, nech vstúpime do Jeho prítomnosti. Po krátkej prestávke sme sa zamerali na Riešenie konfliktov. Pretože nech robíme akúkoľvek službu, konfliktom sa občas nevyhneme. Z tohto dôvodu potrebujeme v tímoch hovoriť o tom, čo nefunguje a hľadať riešenia. Občas tiež potrebujeme reštart nášho pohľadu. Rovnako sa počas tohto dňa hovorilo o Podpore partnerov. V rámci Regionálneho času BBCE sa hovorilo o kľúčových elementoch v úspešnom výbere Partnerov v službe, plánovaní a o pripravovaných zmenách v Najúžasnejšej ceste.

Organizátori si tiež počas nášho pobytu v Tolede pripravili pre nás popoludňajší výlet do historického centra mesta. Počasie na jún bolo extrémne horúce, teploty vonku dosahovali takmer 40 stupňov. Preto v rámci výletu sme veľa času trávili v tieni alebo v klimatizovaných reštauráciách. Každopádne historické centrum bolo veľmi pekné. Toledo nám v istom okamihu pripomínalo Bratislavu, pretože sa v ňom nachádza hrad podobný tomu nášmu v Bratislave. iConnect 2016 bol tiež výnimočný tým, že bol vytvorený 1. medzinárodný chváliaci tím z členov jednotlivých národných tímov. Bolo to výnimočné, zapojiť sa do spoločnej chvály a prinieslo nám to veľa požehnania. Celkovo treba celu konferenciu hodnotiť vysoko pozitívne, veríme, že Pán má pre Slovensko pripravené nové veci.

 

 

 

f t g m