Copyright 2023 - © 2017 Operácia vianočné dieťa

Svedectvá z OVD 2014

Prinášame Vám niekoľko zaujímavých svedectiev z Operácie vianočné dieťa 2014.

Jedna naša sestra, ktorá sa zapojila do spolupráce v rámci Operácie vianočné dieťa napísala: "Medzi sviatkami som dostala zoznam detí z DD, ktoré sú v profesionálnych rodinách. Vybrali sme deti od 1,5 roka do 5 rokov. Balíčky som priniesla na poradu profi rodičov, ktorá bola po sviatkoch. Pred Vianocami som odovzdala 6 balíčkov - konkrétne 6-ročnému Tomáškovi z Petržalky, ktorého mamička je vo väzbe a on žije s ockom. Trávi veľa víkendov v detskom domove. Jeho radosť bola neopísateľná, nemohol uveriť, že nejaké deti z Nemecka spravili darček presne pre neho. Povedal mi: Tak teta, presne som potreboval kefku, ocko mi povedal, že moja mi ešte vydrží... no a z tej pasty pukne od závisti, ale ja mu ju požičiam, keď bude chcieť ochutnať.

Jeden darček sme dali našej Lalinke, strašne sa tešila a potom zobrala bábiku /bola tam krásna látková bábika/ a povedala, že to odnesieme Emily /to je dievčatko zo sociálne slabšej rodiny z Miloslavova, ktoré má 2 roky/, tak sme jej dali celý darček, plus tú bábiku a obe dievčatá žiarili od radosti. Mamičke som povedala, že darčeky pochádzajú od detí a rodín, ktoré veria, že Pán Boh nežije len v kostole, ale v srdiečkach detí a nás veľkých a že tieto rodiny nás chceli požehnať, obdarovať, pretože niekedy je tej lásky toľko, že sa chce proste deliť. Jej reakcia bola, že to nemuseli robiť, ale aj napriek tomu to spravili. Veľmi ďakovala.

3 balíčky pre väčšie dievčatá som rozdelila tak, že dva som odniesla do Šamorína, sestričkám Katke a Evičke, ktoré boli odobraté políciou z biologickej rodiny, keď chcel ich otec popíliť mamu elektrickou pílou. Dnes žijú v profesionálnej rodine už druhý rok a Evička /8 r./, stále sa strašne bojí kosačky, vysávača a všetkého hlučného... dostali darčeky 24. decembra ráno. Dnes na porade mi kolegyňa /ich profi mama/ povedala, že dievčatá sa nevedia dosýtiť tej radosti a vďačnosti a že tie krabice si chcú nechať naveky, pretože to bol najkrajší darček, aký v živote dostali. Napísali list, v ktorom ďakujú organizácii, ktorá im ich poslala.

Jeden dievčenský a chlapčenský balíček som poslala do Piešťan, kde žije rodina, s ktorou sa priatelíme. Nemohli mať vlastné deti, tak si jedno adoptovali. Potom si k nem vzali chlapca do pestúnskej starostlivosti a neskôr sa Ľubka zamestnala ako profi mama v trnavskom DD. Odtiaľ má 2 dievčatká, sestričky, ktoré prežili 36 roky v stane a drevenej búde. Milujú Pána Boha, celá rodina. Darčeky pre nich prišli priamo z neba, veľmi za ne ďakovali."

 

f t g m