Copyright 2023 - © 2017 Operácia vianočné dieťa

ŠTVRŤROČNÝ DEŇ MODLITIEB A PÔSTOV - 6. november 2019

SVEDECTVÁ

BIELORUSKO

Alina z Brestu napísala: „Rada som chodila do cirkvi na všetkých dvanásť lekcií. Počas prvej z nich som sa dozvedela, že Boh stvoril svet za sedem dní. Veľmi sa mi páčilo, keď nám pomohli porozumieť lekciám, dali nám ako príklad životné situácie a museli sme povedať, čo by sme v týchto situáciách urobili. Na konci každej hodiny sme robili rôzne zaujímavé výtvory a stretla som nových priateľov.“

BENIN

Jedno dievča z rodiny uctievačov modiel našlo v krabici šaty. Hneď si ich oblieklo a urobili jej fotku. Rodičia boli na ňu hrdí, lebo si všimli veľké zmeny v jej živote po absolvovaní 12 lekcií Najúžasnejšej cesty. Nakoniec sa rozhodli aj jej rodičia, že budú spolu s ňou navštevovať cirkev a zanechali modly.

BOLÍVIA

Liliana, deväťročné dievča, ktoré žije v Bajo Pampajasi v meste La Paz, je najstaršou z troch súrodencov. Stará sa o svojich mladších súrodencov, perie šaty a dáva im jedlo a pritom dokončuje svoje školské úlohy. Lilianu ich otec opustil pred 4 rokmi a jej matka pracuje od 5:00 do 21:00 - varí a perie oblečenie, takže musí nechať svoje deti celý deň sama. Lilianu vzal do cirkvi svetových misií sused. Dali jej krabicu od topánok, ktorá bola obrovským požehnaním, až sa rozplakala. Liliana povedala, že jej nikto nedal toľko krásnych veci a nakoniec sa cítila milovaná. Teraz je zapísaná v Najúžasnejšej ceste.

BRAZÍLIA - RIO DE JANEIRO

Počas evanjelizačného podujatia cirkvi vo Vilar dos Teles boli deti, rodičia a cirkev veľmi ovplyvnené. Pastor nikdy nepracoval s deťmi, príliš málo ich evanjelizoval. Potom povedal: „Uvidel som vo svojom vlastnom susedstve realitu, ktorú som predtým nepoznal. Teraz sú v mojej mysli projekty detskej evanjelizácie. Najúžasnejšia cesta je len začiatok. Teraz organizujeme veľkú párty pre deti, čo ju absolvovali v decembri.“

BRAZÍLIA - MANAUS

Sestra Lilian sa modlila za materiály, ktoré by jej v cirkvi pomáhali viesť k učeníctvu, pretože nemala k dispozícii žiaden materiál, ktorý efektívne učí deti evanjelium. Keď počula o Operácii vianočné dieťa, prijala materiály a krabice so srdcom plným radosti. Modlí sa za veľkú žatvu medzi deťmi z jej dediny.

ČILE

Martina, 10-ročné dievča zo San Bernarda v Santiagu, prišlo do miestnej cirkvi ako prvé. Začala sa lekcia najúžasnejšej cesty. Martina- dcéra odlúčených rodičov, bola pozvaná susedmi, ktorí sa o ňu tiež starali po škole. V kostole našla úľavu od veľkého tlaku rodiny. Jedného dňa sa lekcia najúžasnejšej cesty dotkla témy „Veľký Spasiteľ Ježiš“ a učiteľ sa zdieľal tak, že sa Martina cítila zlomene a požiadala o modlitbu. V ten deň prijala Ježiša za svojho Spasiteľa. Nasledujúci víkend zomrela pri dopravnej nehode zapríčinenej opitým vodičom. Táto správa zasiahla a významne ovplyvnila učiteľov Najúžasnejšej cesty, ktorí sú potešení, že Martina poznala Ježiša. Božia vôľa je dobrá a dokonalá. Sláva Bohu za partnerov služby, ktorí tak pracovali, že Martina mohla počuť správu evanjelia.

KOLUMBIA

Andrea z etnickej skupiny Wayuu v La Guajire nemohla navštíviť lekára, pretože v ich komunite neexistuje zdravotný systém. Priviezli ju rodičia Daniel a Karolína do komunity Tawaira (v meste Riohacha), kde začala cirkev lekcie Najúžasnejšej cesty. Andrea nemohla chodiť a dokázala sa len plaziť alebo ju nosili. Počas lekcie učiteľka spolu so zvyškom detí natiahli ruky a modlili sa za Andreino uzdravenie. Budúci týždeň sa rodičia spojili s učiteľkou a povedali jej, že sa stal zázrak a dievča začalo chodiť. Sláva Pánovi, ktorý koná zázraky.

COTE D´IVOIRE (POBREŽIE SLONOVINY)

13-ročné dievča sa narodilo v animistickej rodine. Nikdy nemala šancu chodiť do školy. Jej otec bol od detstva oddelený od jej matky. Aby prežila, stala sa zlodejkou jedla v domácnostiach a na poliach. Bola všeobecne známa ako zlodejka a špinavé dieťa. Jedného dňa predávala banány v dedine a dozvedela sa, že niektorí ľudia prichádzajú zdieľať Božie slovo a majú distribúciu darčekov. Zúčastnila sa na tejto udalosti a dostala aj krabicu plnú pekných hračiek, obuvi a oblečenia. Bola potom pozvaná na triedy Najúžasnejšej cesty. Počas šiestej lekcie si uvedomila: „Ježiš je najväčší priateľ, ktorý prijal trest za mňa!“ Od tohto okamihu dala svoj život
Ježišovi a začal chodiť do cirkvi. Tam ju pastor a diakoni vychovávajú a starajú sa o ňu. Jej život sa určite zmenil. Ďakujeme Ježišu!

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

Počas nášho projektu nConnect náš národný vodcovský tím dostal správu, že brat Amauri z USA- Severovýchodná oblasť bol v nemocnici a lekári sa nemohli zhodnúť na špecifikácii diagnózy, len, že bol veľmi chorý. Každé ráno počas konferencie sme mali modlitebný čas o 6:00. Trávili sme ho príhovormi za Amauriho, až kým sme sa nedozvedeli, že lekári prišli na diagnózu, Amauri podstúpil operáciu a podľa Božej milosti bola úspešná.

EKVÁDOR

V Ekvádore, v meste Cuenca bolo na jednu z evanjelizačných udalostí pozvané dieťa bez domova a dostal škatuľu. Otvorilo ju a vo vnútri bol list s nápisom: „Dieťa, ktoré prijalo tento list, nech zavolá na číslo, ktoré je tu napísané, lebo mu chceme splniť želanie jeho srdca.“ Pastor cirkvi vytočil číslo v Spojených štátoch a rodina, ktorá darovala tento balík, odpovedala a ponúkla vyhovieť žiadosti srdca dieťaťa. Opýtali sa ho a povedalo, že chce byť so svojimi rodičmi, čo boli v USA. Vo veľmi mladom veku ho opustili, a preto sa v uliciach stratilo a skončilo bez domova. Potom táto rodina z USA iniciovala potrebné postupy na splnenie sna tohto dieťaťa a dnes je už v USA spolu so svojimi rodičmi.

FIJI

Jedna dievčina- Nitika, ktorá sa zúčastnila najúžasnejšej cesty, počula o Ježišovi a učila sa modliť. Zdieľala príbeh o Ježišovi svojej chorej babičke trpiacej zlyhaním obličiek. Po vypočutí príbehu požiadala kresťanských susedov, aby sa za ňu modlili a teraz verí v Ježiša.

GABON

Rodina, ktorá žila na ceste k miestnemu kostolu a bola k nemu nepriateľská, sa pravidelne snažila odvrátiť nových ľudí tým, že im povedala, že na tejto ceste sa nenachádza žiadny kostol. Počas distribúcie darčekových krabíc, ktoré zbor organizoval, sa dieťa z tejto rodiny zúčastnilo a dostalo dar. Keď povedalo svojim rodičom, že to bol dar cirkvi a ukázalo im obsah, boli tak dotknutí, že nasledujúci deň išli k farárovi a priznali sa, že odvracajú ľudí od cirkvi. Ich dieťa absolvovalo kurz najúžasnejšej cesty, rodičia sami uverili a boli pokrstení.

GAMBIA

Päťročnej Moudou sa veľmi páčilo, že v škatuli našla školskú tašku. Asi týždeň nenosila do školy tašku, pretože bola zničená a jej rodičia si nemohli dovoliť ďalšiu. Pre ňu je to odpoveď na modlitbu, keď v krabici od topánok objavila krásnu tašku.

GHANA

Operácia vianočné dieťa pozvala mladého chlapca na distribučnú akciu a v krabici od topánok našiel pekný dáždnik. Chlapec bol nadšený, pretože sa konečne mohol chrániť pred každým silným dažďom. Bolo obdobie dažďov a chlapec požiadal svoju matku o dáždnik, ale z finančných dôvodov ho nemohla poskytnúť. Boh však môže urobiť všetko.

GUATEMALA

Ako národný tím sme mali vynikajúcu príležitosť vidieť naše tímy na veľkej konferencii nConnect. Prišli s radosťou, túžbou oslavovať, učiť sa a prijať povolanie, aby pracovali dokonalo. Užívali sme si nádherný čas spoločenstva. Mali sme účasť kompletných tímov a čo je najdôležitejšie, oslávili sme, ako v Guatemale rastie služba „Ježiš je najväčší dar“.

HONDURAS

Zusi je dievča, ktoré sa zúčastnilo na učeníckom programe Najúžasnejšia cesta. Bola pozvaná na podujatie Festy Kids a týždeň po tom sa zapísala do programu učeníctva aj napriek určitým fyzickým a zdravotným obmedzeniam. Bola jej diagnostikovaná rakovina, nakoniec by stratila schopnosť chodiť. Jej vieru v Ježiša povzbudila matku, ktorá ju vzala do Christian Vision Ministry Church, aby sa zúčastnila programu učeníctva. Lekcia, ktorá ju najviac ovplyvnila, bola o viere štyroch mužov, ktorí niesli ochrnutého ku Kristovi. Ako ubehli týždne, jej viera jednoducho vzrástla. Jedného dňa vstala Zusi z postele bez pomoci. Teraz je úplne vyliečená z rakoviny. Kráča a káže každému všetko, čo Ježiš vykonal v jej živote.

LOTYŠSKO

Jeden chlapec miluje fantasy literatúru, ako je Harry Potter atď. Keď začal čítať knihu Najúžasnejšia cesta, jeho prvá otázka znela: „Je aj toto fantasy literatúra?“ Keď mu potvrdili, že všetko je pravda, venoval sa dôkladne štúdiu. Musíme sa modliť, aby sa pre neho stali Ježišove príbehy skutočnejšími ako fantasy literatúra.

LITVA

Distribúcie, ktorá sa uskutočnila v priestoroch kostola, sa zúčastnilo iba 6 detí z veľkej skupiny hostí. Iba jeden chlapec prišiel na prvú lekciu Najúžasnejšej cesty. Na druhú priviedol so svojou matkou ďalšie tri deti a ešte tri ďalšie sa pripojili neskôr. Všetky navštevovali všetky lekcie, a sprevádzajúci dospelí tiež. Úprimne si užili príležitosť zúčastniť sa na tejto ceste Božieho slova, stať sa akoby malými deti, robiť si úlohy, hrať sa a spievať s nimi piesne. Matka jedného chlapca bola príjemne prekvapená, koľko dôležitých vecí nikdy nevedela; hodiny ju povzbudili, aby študovala Písmo nezávisle a aby žila prakticky podľa Božieho slova. To všetko mi prinieslo toľko radosti ako učiteľovi - cítil som dôležitosť každej hodiny pre tých, ktorí majú otvorené srdce pre poznanie Boha, aby s Ním žili. Každá z dvanástich tém aj mne osobne pomohla získať hlbšie, nové chápanie Božej neobmedzenej lásky k ľuďom. Božie slovo, ako bolo študované metódou Najúžasnejšej cesty, úžasne oživilo moju vieru. Zakaždým, keď som pripravoval a prednášal lekciu, môj duch horel nadšený a ďakujem Bohu. Prechádzam novou fázou väčšej oddanosti Bohu. Povzbudení Božou prácou operácie Vianoce dieťa som začal kázať evanjelium oveľa prirodzenejším, bezprostrednejším a odvážnejším spôsobom. Teším sa, že som súčasťou prebiehajúcej práce s deťmi, ktoré ju navštevovali. Pán ma požehnal tak hojne, úžasným revitalizovaním, že môžem zdieľať svoju lásku s ostatnými s odvahou a radosťou. Ďakujem Mu a chválim ho.

MACEDÓNIA

Tento rok som viedla kurz Najúžasnejšej cesty iba s jedným dievčaťom. Na začiatku som premýšľala, či je skutočne možné absolvovať kurz s jedným dieťaťom, ale bola som prekvapená, že to bolo skutočne produktívne. Mali sme veľa špeciálnych okamihov, pretože sa mohla slobodne podeliť, čím prechádza a klásť otázky. Keď sme hovorili o hriechu, povedala: „Raz som klamala v materskej škole, skrývala svojho priateľa, ale neskôr som sa cítila veľmi zle a plakala som, prosila som Boha, aby mi odpustil.“ Raz som sa jej opýtala s kým sa bude deliť o veci, ktoré sa učí, a povedala, že chce, aby to poznala jej rodina, aj priatelia zo školy. Jedného dňa mi povedala, že v škole hovorila so svojím priateľom, a on povedal, že Boh neexistuje. Spýtala som sa: „Čo si na to povedala?“ Odvetila: „Povedala som, že by musel zomrieť, aby mohol zistiť, či Boh skutočne neexistuje, keď Ho uvidí.“ Bola som prekvapená jej úprimnosťou a túžbou pomáhať iným spoznať Boha a priamo im čeliť. Keď hovoríme o obeti kríža a o Ježišovom zmŕtvychvstaní, prekvapila ma otázkou, ktorá mi ukázala, ako vážne rozmýšľa. Povedala: „Ježiš zomrel za naše hriechy a vstal, aby nás zachránil, a čo s ľuďmi pred Ježišom?“ V siedmich rokoch mala mnoho vážnych otázok a chcela sa dozvedieť viac podrobností. Strávila som s ňou kvalitný čas, keď som bola svedkom jej modlitieb a prvých krokov k Bohu.

MALAWI

Promise je dvojročné dievča. Jej matka nikdy nepočula prezentáciu evanjelia, keď sprevádzala svoju dcéru na misijné podujatie. Počula evanjelium a odovzdala svoj život Ježišovi. Služobník Operácie vianočné dieťaťa povedal matke, aby otvorila krabicu od topánok a pozorovala, ako si dieťa cení jej obsah. Promise bola uchvátená všetkými predmetmi a veľmi vďačná. Svoju radosť zdieľala so všetkými ostatnými deťmi.

MEXIKO

Strategický modlitebný koordinátor pre štát Chiapas napísal: „Chiapas je jedným zo štátov v Mexickej republike, kde je komunikácia náročná kvôli rôznym dialektom (medzi inými aj Tzotzil, Tzeltal, Lacandon, Tojolabal a Maya) a pre službu Operácie vianočné dieťa to bola osobitná výzva každý rok. Máme tiež veľa veľmi ťažko dostupných území, najmä v džungli. Po modlitbe nám Pán otvoril dvere v oblasti Palenque, kde pre budúcu sezónu bol pre Operáciu vianočné dieťa vytvorený miestny tím. Spoločne sa modlia, vyjadrujú veľké nadšenie a ochotu zúčastniť sa na tomto projekte. Ďakujeme Bohu, pretože opäť vidíme, ako
Pán pripravuje srdcia pre svoju službu, napriek výzvam, ktorým môžu čeliť.“

ČIERNA HORA

Jednému dievčaťu, ktoré dokončilo Najúžasnejšiu cestu prvýkrát, sa podarilo ísť do kresťanského tábora v Srbsku. To je zázrak, pretože celá rodina je nekresťanská. Chválime Boha, že spája ľudí zázračným spôsobom.

PANAMA

Dievčatko v regióne Corregimiento de Burunga vzalo vážne výzvu podeliť sa o poznanie z lekcií s ostatnými ľuďmi. Zdieľalo lekcie Najúžasnejšej cesty so svojou matkou, ktorá na konci dňa odovzdala svoj život Pánovi. Teraz sú obe pravidelnými účastníčkami cirkvi.

PARAGUAJ

Matka Delmi opustila a otec ju vychovával už od útleho veku. Boli nominálni katolíci a keď niekto pozval Delmi na evanjelizačnú udalosť, tak sa zúčastnila, prijala Krista do svojho srdca a bola veľmi nadšená darmi a všetkým, čo prežila ten deň. To všetko oznámila svojmu otcovi. Po týždni ju tá istá sestra pozvala na lekcie Najúžasnejšej cesty a Delmiin otec dal povolenie. Na lekcii požiadala Delmi Boha, aby jej priniesol matku späť, a za menej ako 2 týždne sa jej matka ukázala. Delmi dokončila Najúžasnejšiu cestu. ale o niekoľko týždňov neskôr sestra, ktorá ju pozvala, dostala informáciu od jej otca, ktorý žiadal o modlitbu, pretože bola veľmi chorá na bakteriálnu infekciu. Lekári oznámili veľmi negatívnu správu, ale keď sa partneri v službe modlili za Delmi v nemocnici, bola uzdravená a jej matka pri nej bola a zažila tento zázrak.

PERU

Evanjelizačné stretnutie sa konalo na mieste zvanom El Tablazo v severnej Piure. Pastor Jose so svojím tímom mal víziu a odvahu ísť a zdieľať evanjelium deťom, ktoré o Ježišovi nikdy nepočuli. Po tejto evanjelizácii jeden z dedinčanov poskytol svoj domov na otvorenie novej práce s 85 deťmi a 25 dospelými. V súčasnosti tam majú zhromaždenia a Božie dielo neustále rastie.

FILIPÍNY

Ďakujeme Bohu za misiu vo Villa Paz Agusan Del Sur, kde sa spoločenstvo so štyrmi členmi po distribúcii rozrástlo na 60 a po niekoľkých mesiacoch boli mnohí pokrstení spolu so svojimi rodinnými príslušníkmi.

RECA - CITLIVÁ KRAJINA

Členovia nášho zboru, ktorí išli na školenie Values ​​That Grow (Hodnoty, ktoré rastú), sa teraz zúčastnili distribučnej akcie a použili materiály. Používali ich aj na mnohých školách a učitelia ich požiadali, aby si uchovali materiály Values ​​That Grow a robili následnú prácu s deťmi. Deti, ktoré dostali darčekové krabice, boli pozvané do letných táborov, aby si vypočuli viac o Bohu.

RECA - CITLIVÁ KRAJINA

Na nedávnom dobrovoľníckom vzdelávacom podujatí bola pozvaná miestna chválospevová skupina, ktorá sa zúčastnila bohoslužby. V posledný deň prerušil hlavný spevák pieseň a povedal, že musí povedať svedectvo. Keď bol dieťaťom, dostal škatuľu od topánok a počul evanjelium. Takto sa stal veriacim v Pána Ježiša Krista. Teraz je oddaným Ježišovým stúpencom a slúži vo svojej miestnej cirkvi ako vodca uctievania. Sila jednoduchého daru.

REPUBLIKA KONGO

V jednej časti krajiny boli dvere na dlhú dobu zatvorené službe OVD. Prostredníctvom modlitby sme mali tento rok viac partnerov v službe, ako sme mohli zabezpečiť.

RUMUNSKO

Pán nedávno urobil Boh zázrak v našich etnických spoločenstvách (Oltenia). Štyri maďarské ženy zo Zigoreni dostali Božiu lásku tým, že o Ňom počuli. Dve rómske rodiny, ktoré prišli so svojimi deti na akcii OVD sa zúčastnili spoločenstva v baptistickom kostole z Campulungu. Deti z otvorenej skupiny z Valea Mare sa začali modliť. Modlili sme sa jeden za druhého a videli sme, ako Boh hovorí k nám všetkým. Týchto ľudí teraz Pán používa na šírenie svojho slova a rozširovanie svojho kráľovstva.

SPOJENÉ KRALOVSTVO

Sarah je mama s dospievajúcimi deťmi, ktorá v roku 1998 opustila kariéru event manažéra, aby vychovávala svoju rodinu. V januári 2016 bola vybraná ako dobrovoľníčka logistiky Operácie vianočné dieťa, keď bola niekoľko rokov vedúcou projektu v jej cirkvi. Tri sezóny viedla spracovateľské stredisko v Tonbridge pri Londýne. Tu videla, že počet spracovaných boxov sa štvornásobne zvýšil a počet dobrovoľníkov sa viac ako zdvojnásobil. Po vizitácii v Albánsku v roku 2017 povedala: „Očakávala som, že sa mi bude najviac páčiť, keď deti otvoria škatule, ale akokoľvek úžasné to bolo, hlavným bodom sa pre mňa stalo stretnúť sa s tímom regionálnych vodcov a dozvedieť sa o ich službe a o tom, ako im krabice pomáhajú a podporujú ich“. Keďže sa jej vodcovská sebadôvera výrazne zvýšila dobrovoľníckou činnosťou v rámci OVD, Sarah sa rozhodla vrátiť na vysokú školu, aby študovala podnikanie. Získala aj štipendium na začatie denného štúdia MBA na univerzite v Sussexe v septembri 2019. Jej nedávna skúsenosť s OVD jasne prispela k tomuto úžasnému výsledku.

URUGUAJ

Ezequiel je šesťročné dieťa z Montevidea. Zúčastnil sa evanjelizačného podujatia. Zistili mu baktériu, ktorá v ramene vyvolala tri nádory. Lekári mu povedali, že liečba bude trvať päť mesiacov, teda by sa nemohol naďalej zúčastňovať na lekciách Najúžasnejšej cesty. Ezekiel povedal, že Ježiš ho uzdravil, keď začal s lekciami. O mesiac neskôr lekári zistili, že baktérie zmizli a jeho telo bolo úplne zdravé. Nikto tomu nemohol uveriť! Lekári zachovali Ezechielove záznamy, pretože tvrdili, že to bol jedinečný prípad z tisícov. V triedach Najúžasnejšej cesty Ezekiel všetkým povedal, že Ježiš ho miluje, staral sa o neho a uzdravoval. Ježiš vykonal zázrak a Ezekiel kurz dokončil.

USA - CAROLINAS

Študentka v jednom z našich tímov pre komunitné vzťahy mala tú česť pripojiť sa na študentskú cestu do Gruzínska tohto leta. Tam ju a jej vieru povzbudzovali ďalší členovia a bola dojatá, keď jej deti dali rukolapne najavo, aký vplyv má jej snaha. Od svojho návratu hovorila s mnohými komunitnými skupinami v tejto oblasti o neuveriteľnej príležitosti, ktorou je služba šírenia evanjelia. Mnoho z týchto skupín bolo inšpirovaných aby zvýšilo úsilie.

USA - JUHOZÁPADNÝ REGIÓN

Skúsení zákazníci vedia, že august je najlepší čas na nákup školských potrieb. Bolo to už v septembri, ale stále som mal oči na špirálových zápisníkoch spoločnosti Target, ktoré sa zvyčajne zlacňujú o 2 až 3 centy. Tento boj poznáte: mám ich kúpiť hneď, aby sa nevypredali, alebo bude budúci týždeň cena nižšia? Pondelok bol mojou poslednou nádejou, pretože halloweensky tovar rýchlo nahradil školské potreby. Zastavil som sa pri svojom regáli Target. Žiadne zápisníky. Police boli naplnené halloweenským tovarom. Zamieril som teda do ďalšieho obchodu s modlitbou, aby tam zostalo pár zápisníkov. "Potrebujem niekoľko stoviek na moju baliacu párty, Pane. Vieš, že toto je moja posledná nádej.“ Rýchlo som sa ponáhľal do zadnej časti obchodu, kde zamestnanci už vybalili krabice na pulty s halloweenskými predmetmi. Tam. V poslednom rade. Plná ulička notesov. Každý za dva centy! Hneď sa objavil manažér oddelenia, ako som začal nakladať dva nákupné vozíky. Som rád, že ste tu. Musíme sa zbaviť všetkého v tomto rade, aby sme mohli vystaviť náš halloweenský tovar. To všetko by vás malo stáť asi 300 - 400 dolárov. Radšej si zavolajte pomoc.“ Zavolal som na regionálnu kanceláriu a prišli pomôcť. Bolo viac blokov, ako som potreboval, dokonca dosť aj pre výplňové položky do spracovateľského centra. Naplnili sme osem, alebo deväť nákupných vozíkov, ale museli sme preberať, lebo niektoré notesy stoja osem, až deväť centov. Niet divu, že sa vedúci oddelenia vrátil a povzbudil nás, aby sme si vzali viac. Prekvapilo nás však, keď povedal, že daruje všetky zápisníky. Čo?! Toto som ešte nezažil. Aké požehnanie a odpoveď na modlitbu! Trvalo ešte ďalšie tri hodiny, kým sme zaplatili, znovu prišli, zabalili tovar, naplnili vozíky a naložili vozidlá. Ďakujeme Bohu za podporu! „...Je schopný urobiť nesmierne viac, ako všetko, čo požadujeme alebo si predstavujeme podľa svojej sily... Jemu patrí sláva."

 

EUROÁZIA

Poďakovania a Modlitebné prosby

 

BIELORUSKO

 • Ďakujeme Bohu za vplyv Kráľovstva vyplývajúci z poslednej Operácie vianočné dieťa
 • Ďakujeme Bohu za nConnecty.
 • Ďakujeme Bohu za všetky svedectvá, ktoré s nami zdieľali partneri v službe.
 • Modlite sa, aby sa všetci, ktorí sa zúčastnia Operácie vianočné dieťa sa stali vernými správcami evanjelia.
 • Prosím, modlite sa k Bohu, aby v tejto sezóne viedol našich partnerov v službe, aby zdieľali dobré správy s novými deťmi.

BOSNA A HERCEGOVINA

 • Ďakujeme Bohu za rozširovanie regionálnych tímov v našej krajine.
 • Modlite sa za školenie partnerov v službe koncom jesene a aby partneri skutočne zachytili víziu novej sezóny.
 • Modlite sa k Bohu, aby v krajine vychovával pracovníkov nových detských služieb.

ESTÓNSKO

 • Ďakujeme Bohu za dokončenú sezónu Operácie vianočné dieťa, ako aj za novú.
 • Ďakujeme Bohu za deti, ktoré Pán poslal na hodiny Najúžasnejšej cesty, a najmä za tínedžerov, s ktorými spolupracujeme.
 • Modlite sa za rodiny, priateľov a školy týchto tínedžerov.
 • Modlite sa za efektívne školenie nových učiteľov a iných dobrovoľníkov z cirkví

FEDERÁLNE ŠTÁTY MIKRONÉZIE

 • Ďakujeme Bohu za účasť na stretnutiach týkajúcich sa stretnutia vízie a pri hľadaní zborov.
 • Ďakujeme Bohu za dobré stretnutia s potenciálnymi partnermi.
 • Modlite sa za finalizáciu partnerov.
 • Modlite sa za láskavosť miestnych vodcov.

FIDŽI

 • Ďakujeme Bohu za fidžijské deti, ktoré boli schopné dokončiť triedy Najúžasnejšej cesty a absolvovať.
 • Ďakujeme Bohu za službu v minulej sezóne a za výzvy, ktoré dobrovoľníci prijali pri evanjelizáciách v rôznych regiónoch.
 • Ďakujeme Bohu za úspešný nábor na budúcu sezónu.
 • Modlite sa za nadchádzajúci nConnect s cieľom učeníkovať 10 000 detí Najúžasnejšou cestou.
 • Modlite sa za tím národných vodcov a tím regionálnych vodcov, ktorí pôsobia na vonkajších ostrovných a vnútorných regiónoch celého Fidži.
 • Modlite sa za školenia, ktoré sa budú konať v novej sezóne prostredníctvom dobrovoľníkov Operácie vianočné dieťa v dedinách a na ostrovoch, kde budú mať deti po prvýkrát príležitosť vypočuť si o Ježišovi.

GRUZÍNSKO

 • Ďakujeme Bohu za nový tím regionálnych vodcov v Batumi, Adjariya.
 • Ďakujeme Bohu za úspešný nConnect.
 • Ďakujeme Bohu za regionálneho riaditeľa, manažéra a IFR, ktorí pomáhajú a vedú náš tím.
 • Prosím, modlite sa za nový tím regionálnych vodcov v Batumi, Adjariya.
 • Prosím, modlite sa za nových partnerov v službe v Adjariya.

GUAM

 • Ďakujeme Bohu za dobré stretnutia s vedúcimi predstaviteľmi cirkvi a potenciálnymi partnermi v službe.
 • Ďakujeme Bohu, že bol nájdený príjemca.
 • Modlite sa za nájdenie ďalších potenciálnych partnerov v službe.
 • Modlite sa za nadchádzajúcu zásielku darčekov, aby boli bezpečne doručené a neporušené.

KIRBATI

 • Ďakujeme Bohu za účinné informačné podujatia naprieč atolom Tarawa.
 • Ďakujeme Bohu za hlásenú novú cirkev, ktorá sa začala v Tarawe v dôsledku evanjelizácie Operácie vianočné dieťa.
 • Modlite sa za plavbu loďou, ktorá vedie vodcovský tím na každý vonkajší ostrov v krajine.
 • Modlite sa, aby sa na tejto ceste uskutočnili účinné školenia a informačné podujatia.

LOTYŠSKO

 • Ďakujeme Bohu za dokončenú sezónu a 55% odovzdaných správ.
 • Ďakujeme Bohu za deti, ktoré Pán poslal na hodiny Najúžasnejšej cesty, a najmä za tínedžerov, s ktorými spolupracujeme.
 • Modlite sa k Pánovi, aby nám pomohol nájsť kandidáta na národného koordinátora logistiky.
 • Modlite sa za existujúcich a nových partnerov v službe, aby videli víziu Samaritan´s Purse - predstaviť deti Ježišovi, ich najlepšiemu priateľovi, hmatateľným spôsobom prostredníctvom darovania darčeka.
 • Modlite sa za rozhlasové programy v lotyšskom kresťanskom rádiu. Aby boli nielen informatívne, ale aj inšpirujúce, aby využili príležitosti, ktoré má služba k dispozícii v rámci tohto projektu.

LITVA

 • Modlite sa za litovských vodcov Operácie vianočné dieťa, aby napriek mnohým výzvam mali silu a odvahu viesť projekt.

MACEDÓNSKO

 • Ďakujeme Bohu za skvelý čas na nConnecte v Bulharsku.
 • Ďakujeme Bohu za dvoch nových regionálnych koordinátorov v našom tíme.
 • Modlite sa, aby bol vybraný nový regionálny koordinátor zdrojov.
 • Modlite sa za deti, ktoré prešli Najúžasnejšou cestou, aby ďalej rástli v Pánovi.

MARŠALOVE OSTROVY

 • Ďakujeme Bohu za partnerov v službe, ktorí sa zúčastnili na evanjelizačných podujatiach v Majuro, Ebeye a na niekoľkých vonkajších ostrovoch.
 • Modlite sa za ukončenie prepuknutia horúčky dengue v Majuro, čo bráni schopnosti dostať sa na zostávajúce ostrovy.
 • Modlite sa za to, aby sa partneri v službe naďalej angažovali zmysluplným spôsobom, keď dokončujeme prácu v Majuro.

MOLDAVSKO

 • Ďakujeme Bohu za slobodu v našej krajine kázať evanjelium deťom prostredníctvom služby Operácia vianočné dieťa.
 • Modlite sa za jednotu vo všetkých tímoch Operácie vianočné dieťa v Moldavsku.
 • Modlite sa za to, aby boli školenia vo všetkých regiónoch krajiny efektívne.
 • Modlite sa za všetky naše cirkvi a partnerov, ktorí dostanú darčeky z Operácie vianočné dieťa, aby sa zamerali na nové deti.

MONGOLSKO

 • Ďakujeme Bohu za úspešnú sezónu 2018-1919 a za včasné hlásenia.
 • Ďakujeme Bohu za požehnaný nConnect.
 • Ďakujeme Bohu za veľké množstvo detí, ktoré minulú sezónu ukončili Najúžasnejšiu cestu.
 • Prosím, modlite sa za nové tímy regionálnych vodcov v provincii Khuvsgul a okrese Songinokhairkhan.
 • Modlite sa za to, aby sa darčekové krabice Operácie Vianoce vyladili a distribuovali bez problémov a aby vládne voľby v roku 2020 nezasahovali do správneho rozdeľovania darčekových krabíc OVD.

ČIERNA HORA

Ďakujeme Bohu, že mnohé z detí, ktoré navštevovali Najúžasnejšiu cestu, odpovedali, aby navštívili rôzne tábory ponúkané v Čiernej Hore.

 • Modlite sa za dychtivejšie zapojenie partnerov v službe do služby v tejto sezóne.
 • Modlite sa za nových učiteľov Najúžasnejšej cesty, aby boli pre deti požehnaním.
 • Modlite sa za vianočný program pre túto sezónu, aby sa evanjelium prezentovalo jasne a všetka príprava mohla byť dokončená včas.

PALAU

 • Ďakujeme Bohu za to, že nám dal príjemcu v Palau.
 • Ďakujeme Bohu za nadšenie zborov, ktoré sa chcú zúčastniť na Operácii vianočné dieťa.
 • Modlite sa za dobré plánovanie a školenie pre nadchádzajúcu sezónu evanjelizačných podujatí Operácie vianočné dieťa.
 • Modlite sa, aby sa horúčka dengue v Palau ďalej nerozširovala.


PAPUA NOVÁ GUINEA

 • Ďakujeme Bohu za príležitosť evanjelia, ktorá sprístupnila uzdravenie a navrátenie pri prezentáciách udalostí.
 • Ďakujeme Bohu za vedúcich regionálnych vodcovských tímov.
 • Modlite sa za otvorené úlohy, ktoré je potrebné naplniť.
 • Modlite sa za Božie vedenie a tímy, aby boli múdri pri rozhodovaní, pretože veľa ľudí po celej krajine prejavuje záujem byť partnermi v službe.

FILIPÍNY

 • Ďakujeme Bohu za nConnet, ktorý spojil všetkých koordinátorov na čas strategického plánovania.
 • Ďakujeme Bohu za vedenie našich vyšších regionálnych vodcovských tímov.
 • Ďakujeme Bohu za verné predloženie správ.
 • Modlite sa za prepravu materiálu, ktorý je naložený a za spôsob, ktorý pomôže s evanjelizáciami.
 • Modlite sa za novoprijatých koordinátorov v tejto sezóne, aby boli schopní plniť a prispôsobiť sa svojim úlohám a rozvíjať sa v nej.

POLSKO

 • Ďakujeme Bohu za všetkých dobrovoľníkov Operácie vianočné dieťa, ktorí veria pokynom Samaritans Purse.
 • Ďakujeme Bohu za možnosť zdieľania evanjelia pomocou jednoduchej darčekovej krabice.
 • Ďakujeme Bohu za všetky deti, ktoré prvýkrát uviedli svoje rozhodnutie pre Ježiša.
 • Modlite sa za múdrosť miestnych koordinátorov a učiteľov, že budú plne rozumieť a implementovať pokyny k Operácii vianočné dieťa.
 • Modlite sa za to, aby sa evanjelium dostalo na nové miesta v Poľsku prostredníctvom Operácie vianočné dieťa.
 • Modlite sa za novú generáciu detí, ktoré sa teraz vyučujú v kurzoch Najúžasnejšia cesta.

RUMUNSKO

 • Ďakujeme Bohu, že v Lalomita County sa do cirkvi zapojilo päť ľudí (3 chlapci a 2 dievčatá), ktorí sa zúčastnili hodín Najúžasnejšej cesty a boli pokrstení.
 • Ďakujeme Bohu za viac ako 20 000 detí, o ktorých sa uvádza, že sa prihlásili na kurzy Najúžasnejšej cesty.
 • Modlite sa za novovytvorený tím v okrese Caras Severin.
 • Modlite sa za všetkých rodičov detí, ktoré prijali jeho lásku do ich sŕdc. Mnoho detí zo Sihlea (kraj: Vrancea) sa modlí za svojich rodičov.
 • Modlite sa, aby Boh pokračoval v práci v srdciach týchto detí („Gămăcești si Măcelaru“, región: Oltenia), aby ich priblížil bližšie k svojmu kostolu a bližšie k svojmu plánu. Deti sú vo veľmi hroznej duchovnej situácii a potrebujú našu pomoc a podporu modlitieb.

SRBSKO

 • Modlite sa za manžela a rodinu modlitebnej koordinátorky Národného vodcovského tímu, ktorému bola nedávno diagnostikovaná rakovina.

SLOVENSKO

 • Ďakujeme Bohu za 740 detí zapísaných do tried Najúžasnejšej cesty za poslednú sezónu na Slovensku.
 • Ďakujeme Bohu za príležitosť zúčastniť sa na nConnectu v Poľsku a za jednotu medzi našimi tímami.
 • Modlite sa za všetkých členov tímu, za ich zdravie a ochranu počas tréningovej a distribučnej sezóny.
 • Modlite sa za všetkých partnerov v službe na Slovensku, aby im Boh dával múdrosť, ako rozprávať s deťmi a ich rodinami počas distribúcie.
 • Modlite sa za deti z rodín zapojených do čarodejníctva. Nech sú bez otroctva.

ŠALAMÚNOVE OSTROVY

 • Ďakujeme Bohu za cirkvi, ktoré sú nadšené z účasti na Operácii vianočné dieťa.
 • Modlite sa za to, aby cirkvi boli dobre vyškolené a pripravené na sezónu Operácie vianočné dieťa.
 • Modlite sa za múdrosť a láskavosť miestnej samosprávy.

THAJSKO

 • Ďakujeme Bohu, že v priebehu rokov 2018-2019 tím národných vodcov uviedol, že založil 5 zborov prostredníctvom darčekových krabíc Operácie vianočné dieťa a lekcií Najúžasnejšia cesta.
 • Ďakujeme Bohu za plné tímy v mnohých regiónoch.
 • Modlite sa za všetkých členov národného vodcovského tímu.
 • Za nové tímy, ktoré sa nachádzajú v Bangkoku a Nakhonsri.
 • Modlite sa za zdravie členov nášho tímu. Väčšina oblastí v Thajsku je v súčasnosti veľmi dobre pokrytá prachovým znečistením.

UKRAJINA

 • Ďakujeme Bohu za produktívny nConnect.
 • Ďakujeme Bohu za nové vodcovské tímy, ktoré začnú slúžiť v tejto sezóne.
 • Modlite sa za školenia partnerov v službe a TGJ.
 • Prosím, modlite sa za partnerov v službe, aby pochopili a prijali naše princípy v službe.
 • Modlite sa, aby nová vláda prijala všetky rozhodnutia potrebné na to, aby OVD pokračovala v krajine.

CITLIVÁ KRAJINA

 • Prosím, modlite sa za nConnect v novembri, aby všetkých 50 vodcov (s)RLT bolo schopných prísť a získať povzbudenie a školenie, aby pokračovali v službe Operácie vianočných detí s obnovenou silou vo svojich regiónoch a boli schopní osloviť viac detí.
 • Prosím, modlite sa za školenia partnerov v službe propagujúce evanjelizáciu, učeníctvo a multiplikáciu.
 • Prosím modlite sa za novú sezónu Operáciu vianočné dieťa.

RECA - CITLIVÁ KRAJINA

 • Vďaka Bohu za úspešnú sezónu.
 • Ďakujeme Bohu za vzájomné porozumenie medzi národnými vodcovskými tímami a partnermi v službe.
 • Ďakujeme Bohu za nový regionálny vodcovský tím v severnej časti krajiny.
 • Prosím, modlite sa za Božiu pomoc pri zdieľaní evanjelia s nezasiahnutými skupinami ľudí.

RECA – CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu za všetkých, ktorí sa obetovali za Operáciu vianočné dieťa, aby sa dostali do odľahlých oblastí a do mesta a za všetkých, ktorí sa modlili za tím.
 • Ďakujeme Bohu za príležitosť podeliť sa o dobré správy o Bohu, láskavosti a štedrosti na nových miestach a za riaditeľov škôl a vedúcich dedín, ktorí dali súhlas.
 • Ďakujeme Bohu za cirkvi, ktoré sú súčasťou služby.
 • Modlite sa, aby cirkvi, mládež a služobníci mali veľkú túžbu a odhodlanie osloviť deti pomocou darčekových krabíc.
 • Modlite sa za viac príležitostí pri distribúcii krabíc, aby sme rozprávali deťom viac o Bohu, a pokračovali v učeníkovaní aj po distribúcii v letných táboroch.

RECA – CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu za partnerov v službe, ktorí sa naďalej modlia za Operáciu vianočné dieťa a povzbudzujú nás, aby sme sa nevzdávali a hľadali spôsoby, ako zdieľať evanjelium.
 • Ďakujeme Bohu za návštevu logistického tímu Samaritan´s Purse a za pokrok dosiahnutý pri hľadaní spôsobu, ako do krajiny priniesť darčekové krabice.
 • Prosím, modlite sa za podporu partnerov v službe.


RECA – CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu za našich dobrovoľníkov, ktorí slúžia v náročných situáciách a na rôznych miestach.
 • Ďakujeme Bohu, že sa dostal do uzavretých miest a krajín.
 • Modlite sa za to, aby sa v Nezasiahnutých skupinách ľudí zasiahlo viac detí.

 

 

 

 

f t g m