Copyright 2024 - © 2017 Operácia vianočné dieťa

Vážení partneri v službe,

prihlasovanie do novej sezóny OVD je dnešným dňom spustené. Prihlásiť sa môžete v hornom menu v sekcii Operácia vianočné dieťa. Uzávierka prihlášok do novej sezóny je 31.7.2024. V prípade naplnenia kapacity balíčkov, ktoré máme naplánované pre novú sezónu aj skôr.

VERŠ DŇA

Jeremiáš 29:11

Lebo ja znám myšlienky, ktoré myslím o vás, hovorí Hospodin, myšlienky pokoja a nie zlého, aby som vám dal šťastnú budúcnosť a vaše očakávanie.

Operácia vianočné dieťa

Dôležité informácie pred otvorením novej sezóny OVD 2018

Táto zmena na pozícii národného koordinátora priniesla aj ďalšiu ohlasovanú zmenu a tou bolo zastrešenie celého projektu pod novú organizáciu, ktorá má naddenominačný charakter. Z tohto dôvodu sme požiadali Ministerstvo vnútra SR o registráciu nového občianskeho združenia s názvom OVD Slovensko. Registrácia bola udelená v rekordne rýchlom čase dňa 22.2.2018. Ďalším krokom bolo založenie nového bankového účtu, ktorý bude fungovať na chod organizácie. V mesiaci marec následne prebehlo stretnutie s riaditeľom pre región Baltic-Balkan-Central Europe Markom Datsonom, ktorý pricestoval na Slovensko a prebehli prípravy a konzultácie na presun celého projektu z Charity ACS pod OVD Slovensko. Tento krok bol oznámený aj partnerom v USA zo Samaritan´s Purse.

V rámci stretnutia s riaditeľom pre náš región tiež prebehli výbery ďalších dobrovoľníkov na neobsadené pozície v regionálnych tímoch. V regióne Západ pribudla do tímu Kateřina Horváthová, ktorá je na pozícii OVD kontaktu, jej prioritou bude komunikácia s učiteľmi TGJ v regióne Západ, nakoľko tím nemá obsadenú pozíciu regionálneho koordinátora pre následnú prácu. Rovnako do tohto tímu stále hľadáme koordinátora zdrojov. Rovnako sme začali vytvárať aj zvyšné dva tímy v regióne Stred a Východ. V regióne Stred sa nám podarilo obsadiť pozíciu modlitebného koordinátora, ktorým od apríla 2018 je Peter Dubec. V regióne Východ máme na pozícii koordinátora zdrojov Miriam Soldánovú. V prípade, že by ste mali záujem zapojiť sa viac do tohto projektu vyplňte dotazník dobrovoľníka, ktorý sa nachádza v sekcii Download a zašlite ho vyplnený na adresu národného tímu.

Posledným finálnym krokom bol prevod finančných prostriedkov, ktoré sú určené pre projekt z Charity ACS pod novú naddenominačnú organizáciu. Toto sa udialo začiatkom mája v Bratislave. Od tohto dátumu je preto dôležité, aby ste sa prestali obracať na Charitu ACS. Komunikáciu ohľadne projektu môžete robiť výhradne z členmi národného tímu prostredníctvom telefonických kontaktov uvedených na našej stránke alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Na záver si Vás dovoľujeme upozorniť, že otvorenie prihlasovania do novej sezóny 2018/2019 prebehne až po návrate národného tímu z tohtoročného iConnectu v Tolede, čo bude 3.6.2018. Prihlasovanie bude otvorené do 3.7.2018.

V tomto roku spúšťame Najúžasnejšiu cestu 2.0, k dispozícii okrem nových materiálov pre deti a učiteľov tiež budú Nové zmluvy, ktoré deti dostanú na záver kurzu a sú graficky riešené rovnako ako detské knihy. Najúžasnejšia cesta je neoddeliteľnou súčasťou projektu Operácie vianočné dieťa, preto je potrebné, aby ste vo svojich cirkvách hľadali učiteľov, ktorí absolvujú nové školenie a budú sa venovať obdarovaným deťom.

 

Národný tím OVD

f t g m