Copyright 2024 - © 2017 Operácia vianočné dieťa

Global Connect 2017

V dňoch 3. - 10. apríla 2017 sa v meste Orlando na Floride zišlo viac ako 3.500 dobrovoľníkov zo 129 krajín sveta, aby spoločne oslávili, čo Boh robí  cez Operáciu vianočné dieťa. Národné tímy z celého sveta sa presúvali tisícky kilometrov už od 1. apríla a postupne zapĺňali hotel Shingle Creek, kde sa konala konferencia Global Connect 2017. Pre mnohých to bola prvá návšteva USA vôbec. Pre náš tím to znamenalo cestu dlhšiu ako 12 hodín, ale všetci sme sa tešili, pretože to bola prvá návšteva kompletného národného tímu na Connecte vôbec. Už počas cesty sme zažili niekoľko úsmevných príhod, ktoré si mnohí z nás zapamätajú navždy.

Príchod do hotela bol pre nás vykúpením po 2,5 hodinovom čakaní na vstupe do USA. Unavení z cesty si väčšina z nás ihneď ľahla do postele, aby vyrovnala časový posun a zregenerovala sa po ceste. Druhý deň nášho pobytu v USA sa niesol v znamení výletu do SeaWorldu, kde sme strávili celý deň. Tam smerovali kroky väčšiny tímov a treba povedať, že to naozaj stálo za to. Niektorí účastníci vyskúšali aj rôzne horské dráhy (to však nebol náš prípad) a odchádzali z nich v mierne nazelenalom stave, čo nás len presvedčilo o tom, že bolo správne neriskovať žalúdočné problémy. Namiesto toho sme si užili vystúpenia kosatiek, delfínov, zvieracie divadlo, kde sme mali možnosť vidieť, že aj najmenej predpokladané zvieratá sa môžu, čo to naučiť. Dokonca sme našli aj Dory. :-)

Streda bola oficiálnym dňom, kedy začal Global Connect. Hneď po raňajkách sme sa všetci spoločne stretli v hlavnom auditóriu, kde sme mali chvály a tzv. Morning Devotions, teda niečo ako ranné zamyslenia. Bolo úžasné absolvovať chválu s bratmi a sestrami z mnohých národov a spievať niektoré piesne v inom jazyku ako angličtine. Všade okolo nás bolo cítiť jednotu a radosť z toho, že môžeme takto spoločne stáť a uctievať Pána. Poobede nám bola oficiálne predstavená Najúžasnejšia cesta 2.0 (TGJ 2.0), ktorá prináša do programu následnej práce novinky, o ktorých sa dozviete na školeniach. Počas poobedného stretnutia sme tiež hovorili o Cieľoch v našej službe a o tom, čo sa deje v rôznych kútoch sveta. Témou večerného stretnutia boli nezasiahnuté skupiny ľudí, ktoré potrebujú počuť Dobrú správu. Vo svete je stále viac ako 1320 nezasiahnutých skupín, ktoré nikdy nepočuli o Ježišovi Kristovi, dokonca aj na Slovensku máme oblasti, kde sa Evanjelium dostáva veľmi ťažko, alebo kde je práca cirkví veľmi malá.

Vo štvrtok ráno Paul S. Dagher hovoril o túžbe srdca a o tom, ako môže niekto uveriť, ak od nás nepočuje posolstvo Dobrej správy. Hovoril o práci Samaritan´s Purse vo vojnou postihnutých oblastiach v rámci služby Emergency field hospital. Ľudia slúžiaci v tejto službe častokrát prichádzajú do styku s oboma stranami, musia ošetriť obete a aj ich útočníkov. Mnohí si potom kladú otázku ako potom zdieľať s nimi ich vieru? Boh častokrát ukazuje, že nech máme akékoľvek pocity voči týmto ľuďom, že nie sme veľmi rozdielni. Je dôležité, aby sme kázali evanjelium všetkým bez rozdielu. Nesmieme zabúdať na naše poverenie. Po rannom zamyslení sme sa všetci presunuli do niekoľkých miestností podľa jazykových mutácií a zoznamovali sa počas zvyšku dňa s novými materiálmi TGJ 2.0., ktoré prinášajú veľa nového. Večerné stretnutie v hlavnom auditóriu prinieslo nezabudnuteľné posolstvo od pastora Roberta Morrisa, v ktorom hovoril o niekoľkých cieľoch: Evanjelizácii, Činení učeníkov a Multiplikácii. Tieto ciele zhrnul do témy s názvom Boh Ťa potrebuje. Tiež sa k nám počas tohto stretnutia pridali ďalšie stovky amerických a kanadských dobrovoľníkov a tým sa náš počet zvýšil na 5.500 osôb v hlavnej sále.

Piatkové ráno otvoril ranné stretnutie pastor Skip Heitzig, ktorý hovoril o príčinách prečo potrebujeme priniesť evanjelium do všetkých končín zeme. Po krátkej prestávke sa slova ujal pastor Greg Laurie, ktorý sa zameral na kľúčové princípy Najvyššieho poverenia. O jedenástej hodine sme sa presunuli do miestností podľa jazykov a nasledoval praktický tréning pripravovanej Najúžasnejšej cesty 2.0, ktorý pokračoval do štvrtej hodiny poobede. Počas neskorého popoludnia sme sa venovali téme budovania sietí. Hovorilo sa najmä o vytvorení tzv. OVD kontaktu, ktorý by bol priamym spolupracovníkom národného a regionálnych tímov. Po večeri sme sa opäť všetci stretli v hlavnom auditóriu, kde sme mali večerné stretnutie. Po chválach nasledovali modlitby a po nich nasledovalo špeciálne posolstvo od pastora Jima Cymbala o dôležitosti modlitby.

Sobota ráno sa k nám opäť prihovoril pastor Skip Heitzig a uzavrel svoju predošlú kázeň z Matúša 28,19 a tú dnešnú nazval ako Misia možná. Povzbudzoval nás k tomu, aby sme sa pýtali Boha, čo od nás chce ako ďalšie. Naša misia je možná, keď sa stanú 3 veci: 1. Keď sa z nasledovníkov stanú rybári, 2. Keď sa nasledovníci sústredia, 3. Keď sa nasledovníci stanú naplnenými. Po krátkej prestávke vystúpil Jim Harrelson (viceprezident OVD), ktorý sa zameral na vodcovstva v OVD. Okolo obeda sme sa presunuli na Regionálny čas, kde sme plánovali najbližšie termíny školení a preberali plánovanie na novú sezónu. Posledné večerné stretnutie sme chválili Boha vo viacerých jazykoch a potom sme si vypočuli posolstvo od Aileen Coleman, ktorá väčšinu života pôsobí na blízkom východe. Neskôr sa k jej posolstvu pridal pastor Sami Dagher, ktorý hovoril o multiplikácii Evanjelia a učeníkov po celom svete. Večer vyvrcholil modlitbami a svedectvami z celého sveta. Počas všetkých dní sme tiež mali jedinečnú možnosť vymieňať si medzi sebou odznaky s vlajkami jednotlivých zúčastnených krajín. Aj vďaka tejto výmene sme mohli nadväzovať nové kontakty a priateľstvá. Tiež sme mali jedinečnú príležitosť hovoriť niektoré Vaše svedectvá z distribúcií a následnej práce našim partnerom. Sú pre nich vždy veľkým povzbudením, tak ako aj pre nás.

V nedeľu ráno sme sa stretli na poslednom rannom rozlúčkovom stretnutí a zamyslení počas, ktorého k nám prehovoril Will Graham. Jeho téma ranného zamyslenia bola naplnení Najvyššieho poverenia, ktoré bolo zakončené spoločnou Večerou Pánovou a modlitbou požehnania. Týmto stretnutím sa skončil Global Connect 2017 a my sme sa pripravili na dlhú cestu domov na Slovensko. Sme vďační za túto príležitosť, ktorá nám bola daná, že sme sa mohli zúčastniť tohto jedinečného stretnutia a počuť a hovoriť o tom, čo Pán robí v jednotlivých kútoch sveta. Odkazom pre Vás našich partnerov v službe od bratov a sestier z USA a Kanady bolo to, že robíte úžasnú prácu, v prvej línii nasadenia, vďaka ktorej meníte životy detí a ich rodín. Naši bratia a sestry v Amerike sa za Vás každý deň modlia a žehnajú nám rast pre našu krajinu.

 

Národný tím OVD

 

f t g m