Copyright 2024 - © 2017 Operácia vianočné dieťa

Štvrťročný celosvetový deň modlitieb a pôstov - 7. august 2019

OVD ŠTVRŤROČNÝ DEŇ MODLITIEB A PÔSTOV

7. august 2019

Svedectvá

 

ARUBA

Sedemročná vnučka člena národného tímu túžila po biblii. O niekoľko mesiacov neskôr konečne absolvovala TGJ a teraz číta svoju bibliu v holandčine.

BAHAMY

Po ukončení kurzu TGJ bolo hlásených 6 krstov týchto deti. Šesťčlenná rodina sa pripojila k cirkvi prostredníctvom svojho dieťaťa, ktoré je súčasťou kurzu. Naše deti sa stali odvážnymi a oduševnenými, keď boli svedkami svojim rodinám a priateľom. Požiadali svojich dospelých členov rodiny, aby prestali piť a činili pokánie.

BOLÍVIA

Svedectvo # 1: Dievča bolo opustené rodičmi, keď bola bábätkom a vychovala ju babička- kresťanka, čo ju vždy vzala do kostola. Napriek neustálemu navštevovaniu bohoslužieb, vždy cítila v srdci prázdnotu a myslela si, že rovnako ako jej rodičia, aj Boh na ňu zabudol a opustil ju. Keď jej však podali škatuľu, počula, že Boh ju nikdy neopustil, že On bol vždy po jej boku a veľmi ju miloval. Odvtedy sa dievča znova usmialo a zúčastnilo sa kurzu TGJ s radosťou.

Svedectvo č. 2: Toto dieťa je najstarším z bratov, ktorí zostali v starosti svojho alkoholického otca, pretože ich matka zomrela pred 6 rokmi kvôli rakovine. Hovorí, že nikdy nedostal dar od nikoho. Títo traja sa veľmi báli svojho otca, pretože ich po celý čas týral. Suseda ho pozvala do cirkvi, kde im bolo povedané o dobrom Bohu, ktorý im dal dar a tiež počul modlitby Jeho deti. Deti boli veľmi šťastné za krabice a keď ich ukázali svojmu otcovi, zaplakal a bol nesmierne šťastný. Už nepije a teraz chodí so svojimi deťmi do cirkvi.

BRAZÍLIA - Rio de Janeiro

Deväťročné dievča sa zúčastnilo podujatia OVD, keď malo sedem rokov. Nikdy nezabudla láskavosť a lásku od Boha, ktorú cítila, keď dostala darčekovú krabicu. Tiež sa mohla zúčastniť programu TGJ a záverečnej slávnosti. Všetky udalosti ju ovplyvnili, navždy si ich zapamätala a zdieľa sa o nich so svoju mamu.

BULHARSKO

Rodičia chlapca a dievčaťa boli ateisti a nechceli nič počuť o Bohu. Počas TGJ si všimli pozitívnu zmenu v ich deťoch a začali sa zaujímať o Boha. Pri slávnostnom zakončení kurzu sa nám poďakovali za spoluprácu s deťmi a povedali, ako sa zmenili - viac poslušné, úctivejšie a lepšie.

ČILE

Dievča navštívilo evanjelizačnú udalosť a v okamihu otvorenia krabice bolo plné emócií - rozplakalo sa. Keď sa jej matka sa spýtala, čo sa stalo, povedala: „Vždy sa na mňa hneváte, pretože som stratila čelenku na vlasy, a táto krabica ich je plná. To som chcela, aj potrebovala.“

KOLUMBIA

Svedectvo # 1: Jedného dňa bolo na pláži dievča a jej matka. Dievča zmizlo vo vode. Počas týchto nepríjemných chvíľ sa matka modlila k Bohu a dievča sa objavilo, hoci takmer mŕtve. Na ceste do nemocnice sa táto matka modlila za úplné uzdravenie svojej dcéry. Nasledujúci deň dievča dostalo krabicu na topánky a celá rodina pochopila a videla Kristovu lásku-všetci pravidelne navštevujú cirkev.

Svedectvo # 2: Dospievajúci chlapec bol pozvaný jeho veriacim bratom na evanjelizáciu. Bol veľmi drsné a zahorknuté dieťa a v prvých triedach sa s ním nemohol hrať nikto, ale jeho spolužiaci sa za neho začali modliť. Jedného dňa bol naplnený radosťou Ducha Svätého a prijal Ježiša s radosťou do svojho srdca. Bol tak dotknutý, že aj keď žil ďaleko, jazdil na bicykli viac ako dve hodiny, aby nevynechal lekciu TGJ.

COSTA RICA

Desaťročný chlapec bol pozvaný na evanjelizačné podujatie, ale modlitebný tím si všimol, že sa nezdá byť veľmi šťastný. So slzami v očiach začal vysvetľovať, že jeho otec zomrel skôr, ako sa narodil. Člen modlitebného tímu vysvetlil, ako sa cítil, keď zomrel jeho otec a ako mu Božia láska pomohla prekonať túto situáciu. Počas rozhovorov s týmto členom tímu dieťa prijalo Krista do svojho srdca a jeho šťastie je teraz veľmi viditeľné.

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA 

Boh otvoril dvere pre *uvítaciu modlitbu v jednom z okresov, kde je zákaz Biblie na školách. Môžu biť v škole a jej okolí. Dúfajú, že budú môcť pokračovať napriek prekážkam.

GUATEMALA

Uskutočnila sa TGJ a program ukončilo sedem detí. Prišli rodiny a priatelia a bola to neuveriteľná príležitosť poslúžiť všetkým zúčastneným.

GUAJANA

V miestnej cirkvi si dieťa odnieslo domov z distribúcie krabicu a evanjelium Ježiša Krista. Jeho babička a jeho mama spolu prijali Krista ako spasiteľa kvôli evanjeliu a hmatateľnému daru lásky.

JAMAJKA

Dvaja malí chlapci z detského domova odovzdali život Bohu a nechali s pokrstiť vo vode po prezentácii Evanjelia.

Jedno z troch dievčat, ktoré sa rozhodli dať život Pánovi, povedalo učiteľke TGJ o svojich pocitoch pri čítaní príbehov, že občas plače, ako nás Boh miluje. Chce byť čoskoro pokrstený.

MADAGASKAR

Chlapec sa horlivo modlil za školské potreby, ktoré nemal. Keď sa zúčastnil evanjelizácie, našiel v darčekovej krabici práve školské potreby, za ktoré prosil Boha.

MALAJZIA

Dvaja súrodenci (4 a 9 roční) si doniesli z evanjelizácie brožúrku OVD. Otec sa nahneval a vyhodil ju. Mladší zo súrodencov mal z toho zlomené srdce, ale staršia ju našla a ukryla. Chceli totiž čítať príbehy o Ježišovi.

MEXIKO

Mladé dievča bolo pozvané na evanjelizáciu a aj keď jeho matka najprv nesúhlasila, nakoniec ho tam zobrala. Dievča prišlo bosé, lebo nemalo topánky. Keď otvorilo krabicu, najprv vytiahlo pár topánok a ponožiek práve tej správnej veľkosti. Keď to matka uvidela, slzy sa jej natlačili do očí a odovzdala život Kristovi. Teraz obe navštevujú cirkev, čo ich pozvala.

MJANMARSKO

Jeden partner v službe svedčil, že išli do dediny, kde žilo málo kresťanov. Hlásali Evanjelium a dávali krabice deťom. Na distribúcii darčekov sa matka modlila, aby získala zubné kefky pre celú rodinu. Keď dieťa otvorilo balík, bolo tam päť kefiek. Bola prekvapená, lebo jej rodina má 5 členov. Celá rodina má teraz vzťah s Ježišom a navštevuje lokálnu cirkev.

NIKARAGUA

Evanjelizácia sa odohrala vo veľmi nebezpečnom susedstve. Mali sme 100 detí a všetky pochádzali z disfunkčných rodín. Osamelé matky, siroty, drogovo závislí rodičia, alkoholici, väzni, atď. Z týchto sto detí 50 urobilo prvé rozhodnutie. Všetky navštevujú program učeníctva doteraz.

PANAMA

Národný tím spolu s medzinárodným urobil špeciálnu distribúciu v dedine s vyše 400 deťmi. Komunite *chýbal pocit, že sa niekto o deti stará*. Tímy spolu s vedúcimi komunity sa teraz starajú o základ pre novú cirkev.

RUMUNSKO

Starší pán sa vrátil do svojej rodnej obce, aby povedal obyvateľom o Ježišovi a spočiatku zožal len kritiku a odťahovanie sa. Potom prišiel projekt OVD a mal veľký vplyv na tú dedinu. Bol to štart nového začiatku. „Teraz desiatky rodín, ktoré počuli, čo sme urobili v našej dedine, prichádzajú na naše stretnutia každú nedeľu popoludní. Sme požehnaní projektom TGJ, pre nás bol začiatkom novej cesty s deťmi a dorastom z našej dediny a omnoho viac prišlo.“

SENEGAL

Žena, ktorá žije v dedine v južnej časti Senegalu, dostala škatuľu od topánok, keď mala 11 rokov. Teraz je učiteľkou v miestnom kostole a informuje deti o Božej láske.

SLOVENSKO

Jeden z našich partnerov tiež priniesol darček rodine, kde je dieťa postihnuté Dawnovým syndrómom. Povedal dievčaťu príbeh ohlasovania. Na všetko sa pýtalo a každý obrázok bol pre ňu veľmi špeciálny. Keď konečne dostala darček, vybrala všetko s veľkou láskou a pozornosťou. Stačilo sa pozrieť na jej oči a na tom mieste ste mohli vidieť nebo. Uprostred rozbalenia prišla k tomuto partnerovi, objala ho a začala plakať z radosti. Potom pochopil, čo znamenajú slová Pánove: Nechajte ku mne prichádzať tí najmenší, pretože majú nebeské kráľovstvo.

SURINAM

Učiteľka TGJ má skúsenosť s božím požehnaním počas lekcií. Pán ju tiež použil pri záchrane mladého dievčaťa so samovražednými myšlienkami.

ZIMBABWE

Svedectvo 1: Pastor zažil rast návštevnosti zboru čoskoro po evanjelizácii OVD. Rodičia teraz nasledujú deti do cirkvi, kde zakúsili Božiu lásku.

Svedectvo 2: Baptistická učiteľke detí povedala, že jej život bol transformovaný po absolvovaní kurzu OVD Samaritan Purse. Ako prechádzala manuál TGJ, jej život bol zasiahnutý praktickosťou lekcií. Pán jej pomohol ukázať lásku deťom. Podľa lekcií TGJ teraz vie s ľahkosťou pripravovať svoje vyučovanie.

Svedectvo 3: 8-ročný chlapec, ktorý strávil celý život vo väzení so svojou odsúdenou matkou stretol a prijal Ježiša ako svojho spasiteľa v deň evanjelizácie a bol tak šťastný. Teraz žije so svojou starou matkou a modlí sa za oslobodenie jeho matky.

SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO

Vedúci Evanjelickej aliancie Írska sa rozhodol použiť svoj vplyv na propagáciu OVD počas nadchádzajúcej kampane. Modlíme sa, aby to prinieslo omnoho viac viery a budúcnosti službe OVD.

USA - HORNÝ STREDOZÁPAD

Počas misie v Namíbii, koordinátor z Iowy fotografoval deti, ktoré dostali milé ručne robené medvedíky v krabici. Jedno dievčatko ukázalo svojho žltozeleného medvedíka koordinátorovi s potešením. Bol to jej obľúbený predmet zo škatule. Tiež našla lístok od Emmy a koordinátor tak mohol kontaktovať cez facebookovú stránku domácu projektovú manažérku, aby našiel skupinu, čo balila tieto darčeky. Tá povedala, že tieto a podobné veci robili jedni manželia v jej cirkvi. Žena vystrihovala a zošívala medvedíkov a chorý manžel ich plnil. Teraz sú obaja v nemocnici, tak projektová manažérka im poslala foto a príbeh. Hoci on nemohol vidieť fotografiu, celkom pochopil, čo mu o tom manželka hovorila. Bolo to pre nich povzbudením. O niekoľko hodín odišiel domov do neba. Jednou z posledných vecí, čo zažil pred stretnutím so Spasiteľom bola radosť, čo dal vzácnemu dievčaťu a mnohým ďalším. Jeho manželka sa tiež drží tohto povzbudenia. Božie časovanie je vždy perfektné.

USA - Severozápadný región

Chválime Boha za veľké partnerstvo. Spolupracujeme pri balení tisíc škatúľ pre *špeciálnu baliacu párty. 27.6. náš tým hlásal evanjelium na prázdninovej biblickej škole a niekoľko detí učinilo rozhodnutie pre Ježiša po prvý krát. Škatule boli použité Pánom, aby si pritiahol deti z USA, kde ich balili aj zo zámoria, kde dary prijali.

USA - Juhovýchodný región 

Svedectvo 1: Jedna z našich regionálnych koordinátoriek videla od Boha rýchly rast v jej oblasti a to znásobením tímov a poskytnutím koordinátorov.

Svedectvo 2: Potom, ako sme stratili jednu z našich megacirkví ako *centrálnu odovzdávaciu stanicu, Boh pozdvihol inú menšiu cirkev, ktorá je zapálená ako nová centrálna odovzdávacia stanica toho roku.

USA - Juhozápadný región

Tu sú poznámky od pastora z Arizony:„Keď sa ľudia pýtajú, koľko máme členov, odpoviem: „Máme dosť ľudí pre Boha, aby sme zabalili 459 škatúľ.“ Tak na otázku: „Koľko členov máme“ ma nechajte odpovedať práve takto. Pamätáte na citát Henryho Blackbabyho? Povedal: „Páť ľudí v Božích rukách dokážu, čokoľvek dokáže Boh“? Pridaj niekoľko k nim a máš počet členov nášho zboru. Nikdy sme neboli početne silní, ale sme cirkev, ktorá spočíva v rukách Božích, ochotná počúvať Ho a nasledovať Jeho úlohy pre nás. Jednou z nich je dávať, čo sme dostali službe nazvanej OVD. Výsledkom je, že vidíme, čo len Boh vie urobiť.“

 

AFRIKA

Poďakovania & Modlitebné prosby

 

ANGOLA

 • Ďakujeme Bohu za úspešné ukončenie evanjelizačných podujatí naprieč Angolou, ktoré oslovili evanjeliom približne 36 000 detí.
 • Modlite sa za spoločnú konferenciu nConnect v Namíbii v septembri..
 • Modlite sa za posilnenie medzi všetkými aktívnymi RLT, keď sa blížime k obdobiu reportingu.

BOTSWANA

 • Modlite sa za to, aby RLT pokračovali v oslovovaní nových partnerov kvôli rozvoju Božieho kráľovstva.
 • Modlite sa za prípravy na nConnect v septembri a za jeho úspech.

BURUNDI

 • Ďakujeme Bohu za dobré zdravie a ochranu koordinátorov NLT, SRLT a RLT.
 • Modlite sa za mier a hlavné voľby v Burundi v roku 2020.
 • Modlite sa za dostupnosť paliva a stabilitu našej miestnej meny v Burundi.

ESWATINI (predtým Swazijsko)

 • Modlite sa za spoločnú konferenciu nConnect v Južnej Afrike koncom augusta.
 • Modlite sa za nové NLT, pretože sa naďalej usadzujú vo svojich úlohách.

GUINEA

 • Ďakujeme Bohu za tri nové regionálne tímy.
 • Modlite sa za nezasiahnuté skupiny ľudí.

KEŇA

 • Ďakujeme Bohu za príležitosť učiť viac ako 28 000 detí.
 • Ďakujeme Bohu za našich dobrovoľníkov, ktorí pokračujú v poslaní a vízii OVD.
 • Modlite sa za deti, ktoré budú v tejto sezóne navštevovať triedy TGJ.
 • Modlite sa za našich vedúcich predstaviteľov.

LESOTHO

 • Modlite sa za iniciatívu UPG pre skupinu chlapcov.
 • Modlite sa za Južný región, kde zažívajú niektoré výzvy v oblasti skladovania a zásobovania.
 • Modlite sa za to, aby NLT a RLT boli verní v prijatých zdrojov a aby boli postačujúce zodpovedajúcim spôsobom vykonať prácu.

MADAGASKAR

 • Modlite sa za otvorené dvere do týchto regiónov a za to, aby Evanjelium malo vplyv.
 • Modlite sa za všetkých nových dobrovoľníkov, ktorí sa zabehávajú vo svojich úlohách.
 • Modlite sa za októbrovú konferenciu nConnect.

MALAWI

 • Modlite sa za nábor a výber členov dobrovoľníckeho vodcovského tímu.
 • Modlite sa za neustálu podporu partnerov v službe.
 • Modlite sa za konferenciu nConnect v septembri.
 • Modlite sa za Boží zásah do pokračujúceho povolebného násilia.

MOZAMBIQUE 

 • Modlite sa za októbrové prezidentské voľby.
 • Modlite sa za mier a rast OVD.

NAMIBIA

 • Modlite sa za deti a učiteľov, ktorí v súčasnosti používajú TGJ.
 • Modlite sa za nadchádzajúcu sezónu podávania správ, že sRLT a RLT budú zaangažované v pokračovaní a zabezpečia dobrú správu.
 • Modlite sa za konferenciu nConnect v septembri.

RWANDA

 • Modlite sa za všetkých našich učiteľov TGJ, aby včas ukončili svoje triedy a aby sa čoskoro ukončili promócie.
 • Modlite sa za všetkých našich partnerov v službe

SENEGAL

 • Ďakujeme Bohu za jeho ochranu.
 • Ďakujeme Bohu za nezasiahnuté skupiny severného Senegalu, ktorí už dostali svedectvo o Ježišovi prostredníctvom OVD.
 • Modlite sa za všetky deti v Senegale, aby prijali Ježiša Krista.

SEYCHELY 

 • Modlite sa za prebiehajúce triedy TGJ.
 • Modlite sa za rýchle dokončenie strechy na našom skladovacom kontajneri.

SIERRA LEONE

 • Ďakujeme Bohu za úspešné evanjelizačné podujatia a prebiehajúce triedy následnej práce.
 • Modlite sa za nadchádzajúci tréning RLT vo Freetowne, aby sme dosiahli požadovaný výsledok.

JUŽNÁ AFRIKA

 • Modlite sa za každého partnera, aby dobre a včas dokončil TGJ.
 • Modlite sa za rast do nových území.
 • Modlite sa za spoločnú konferenciu nConnect koncom augusta, ktorá sa bude konať v Južnej Afrike.

JUŽNÝ SUDÁN

 • Ďakujeme Bohu za školenie MP a TGJ, ktoré prebehlo dobre, a za distribúciu krabíc od topánok, ktoré prebehli dobre.
 • Modlite sa k Bohu, aby otvoril cestu pre štvrté školenie MP a aby sa Pán mohol dotknúť ich sŕdc, aby sa ukázali v dobrom počte.
 • Modlite sa za deti, ktoré sa zapíšu do odbornej prípravy, aby pochopili a prijali Krista ako svojho Pána a Spasiteľa.

TANZÁNIA

 • Ďakujeme Bohu za prvú misiu do nezasiahnutých 6 dedín a za to, že evanjelium bolo prezentované 500 deťom.
 • Ďakujeme Bohu za úspešný zber v Arushe. Z USA sme prijali vyše 40 návštevníkov a evanjeliom sme oslovili viac ako 3 000 detí.

UGANDA

 • Modlite sa za hodiny TGJ ako sa dostávajú bližšie k promócii.
 • Modlite sa za národný tím a regionálne tímy.
 • Modlite sa za stretnutia nConnect, ktoré sa začnú v regióne v októbri a novembri.

ZAMBIA

 • Modlite sa za to, aby sa medzi novými NLT a SRLT vybudovala tímová jednota.
 • Modlite sa za to, aby sa noví dobrovoľnícki lídri zžili so svojimi úlohami, keď začnú novú sezónu.
 • Modlite sa za spoločnú konferenciu nConnect v Malawi v septembri.

ZIMBABWE

 • Modlite sa za septembrový nConnect, pretože dobrovoľníci majú byť vybavení na to, aby mohli verne a efektívne slúžiť v službe OVD.
 • Modlime sa za Božie vedenie, keď sa robia prípravy na nasledujúcu sezónu 2019-2020. To, aby prípravy na plánovanie mohli byť ním ovplyvnené.
 • Modlite sa za rodiny a deti, ktoré boli postihnuté cyklónom Idai v Chimanimani a Chipinge.

 


AMERIKA & KARIBIK

Poďakovania a Modlitebné prosby


ARUBA

 • Ďakujeme Bohu za to, že OVD Aruba má počas školského roka 2018-2019 2 školy otvorené pre TGJ.
 • Modlite sa za NLT, pretože hľadajú nového logistického koordinátora.

BAHAMY

 • Ďakujeme Bohu, že sa pohybuje na Bahamách a stále viac ľudí prichádza k viere.
 • Modlite sa za pokračujúci a rozvíjajúci sa rast v Nassau.
 • Modlite sa za to, aby boli v našej bahamskej krajine silne angažovaní dobrovoľníci.

BELIZE

 • Ďakujeme Bohu za deti, ktoré ukončili dvanástu lekciu učeníctva o Najúžasnejšej ceste.
 • Prosím, modlite sa za mier v našom národe.
 • Prosím, modlite sa za silnú modlitebnú skupinu tu v Belize. Ľudia, ktorí stoja v medzere v mene SLUŽBY OVD a nášho národa.

BOLÍVIA

 • Modlite sa za vedenie národného tímu a regionálnych koordinátorov.
 • Modlite sa za pastorov a učiteľov miestnych cirkví.

BRAZÍLIA – Manaus

 • Ďakujeme Bohu za strategické vzťahy s pastormi, ktorí oslovujú nezasiahnuté skupiny ľudí v Amazónii.
 • Modlite sa za silu a povzbudenie pre našich partnerov v službe.

BRAZÍLIA – Rio de Janeiro

 • Ďakujeme Pánu za jednotu SRLT a za vedenie v tomto regióne.
 • Modlite sa za tím zdrojov a logistický tím.
 • Modlite sa za Stretnutia vízií.

ČILE

 • Modlite sa, aby Boh pripravil cestu a posilnil všetkých, ktorí sa podieľajú na oslovovaní iných pre Krista.
 • Modlite sa za členov NLT, ktorí prechádzajú zložitými zdravotnými problémami.

KOLUMBIA

 • Chválime Pána za každého oddaného dobrovoľníka, ktorý slúžil v OVD, aby oslovil naše deti a učeníkoval naše deti.
 • Modlite sa za náš ďalší kontakt na konci augusta.
 • Modlite sa za dobrovoľníkov, ktorých Pán potrebuje v chýbajúcich pozíciách SRLT.

COSTA RICA

 • Ďakujeme Bohu za vyššie percento detí, ktoré sa prihlásili do TGJ v tejto sezóne.
 • Modlite sa za ťažkú sociálnu a ekonomickú situáciu, ktorou prechádza naša krajina.
 • Modlite sa za niekoľko členov našich RLT a SRLT, ktorí prechádzajú ťažkými situáciami, najmä problémami súvisiacimi s ich zdravím.

CURACAO

 • Ďakujeme Bohu, že kresťanské cirkvi otvárajú svoje školy pre program TGJ.
 • Modlite sa za partnerov v službe, keď oslovujú deti vo svojich komunitách.

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

 • Ďakujeme Bohu za produktívny čas na našom dobrovoľníckom vodcovskom tréningu.
 • Ďakujeme Bohu za nových členov strategického tímu.
 • Ďakujeme Bohu za vyššie percento detí, ktoré sa prihlásili do TGJ v tejto sezóne.
 • Modlite sa za doplnenie nových kvalifikovaných dobrovoľníkov, aby vykonávali prácu, ktorá nám bola zverená.
 • Modlite sa za konferenciu nConnect v septembri.

EKVÁDOR

 • Modlite sa za začiatok novej sezóny OVD, ktorá sa začína 1. septembra.
 • Modlite sa za jednotu medzi našimi dobrovoľníckymi tímami OVD.

GUATEMALA

 • Ďakujeme Bohu za Najúžasnejšiu cestu s uspokojivými výsledkami pre Božiu slávu.
 • Modlite sa, aby sa dosiahol cieľ stanovený pre budúcu sezónu.
 • Modlite sa za deti a mládež, ktoré sa nachádzajú vo veľmi tvrdých situáciách.

GUYANA

 • Modlite sa za pokračujúce učeníctvo detí, ktoré ukončili TGJ.
 • Modlite sa za zdravie nášho národného tímu a regionálnych tímov, aby naše vonkajšie cielene nahradili naše vnútorné ciele.
 • Ďakujeme Bohu za bezpečné dokončenie sezóny 2018/2019 a správu, ktorá sa evanjeliom posúva na hranice Guyany.

HAITI

 • Modlite sa za Haiti, aby sa sem navrátil mier.

HONDURAS

 • Ďakujeme Bohu za to, že poskytol správnym ľuďom vstup do regionálnych vodcovských tímov.
 • Ďakujeme Bohu za viac ako 180 000 detí, ktoré sú súčasťou TGJ po prijatí krabíc od topánok.
 • Modlite sa za proces zhromažďovania správ z učeníckeho programu v celej krajine.

JAMAICA

 • Modlite sa za rodičov / opatrovníkov, aby deťom umožnili prejsť TGJ.
 • Modlite sa za partnerov v službe, ktorí sú na strane OVD.

MEXIKO

 • Ďakujeme Bohu za ďalší rozvoj a rast OVD - Mexiko, obnovou regionálnych tímov a vytváraním ďalších.
 • Ďakujeme Bohu za posledné pracovné stretnutie NLT / Mexiko s medzinárodným tímom.
 • Modlite sa za náš nConnect, ktorý sa uskutoční 28. - 31. augusta v Mexico City.

NIKARAGUA

 • Ďakujeme Bohu za nové tímy modlitebných bojovníkov.
 • Modlite sa za každé jedno dieťa, ktoré urobilo prvé rozhodnutie počas evanjelizácie.
 • Modlite sa, aby sme nemali žiadne politické nepokoje, takže TGJ sa môže konať bez prerušenia.

PANAMA

 • Ďakujeme Bohu za regionálneho koordinátora Panama Východ.
 • Modlite sa za ľudí, ktorí tu nepoznajú Krista a modlite sa, aby z ich života boli odstránené všetky zlé veci.
 • Modlite sa za miestnu políciu, za múdrosť a ochranu.

PARAGUAJ

 • Ďakujeme Pánovi za jeho milosrdenstvo a za každého dobrovoľníka a partnera v službe v ôsmich regiónoch Paraguaja.
 • Modlite sa za deti, ktoré sú teraz zapojené do cirkvi, aby zostali zapojené.
 • Modlite sa za jednotu a rast v RLT a NLT, aby sa začala budúca sezóna.

PERU

 • Modlite sa za zdravie členov nášho tímu a ich rodín.
 • Modlite sa, aby naši dobrovoľníci dobre skončili túto sezónu TGJ.
 • Modlite sa za všetku logistiku a cestovné náklady spojené s príchodom nášho nConnect v septembri.

SURINAME

 • Ďakujeme Bohu, že umožnil škole zúčastniť sa na projekte OVD.
 • Modlite sa, aby všetky tímy boli plné a dobre fungovali.
 • Modlite sa za pokračujúcu službu v Suriname, keď bude pribúdať stále viac detí.

TRINIDAD A TOBAGO

 • Ďakujeme Bohu za to, že sa organizujú regionálne tímy, takže evanjelium sa bude zdieľať po celej krajine každý rok namiesto raz za šesť rokov.
 • Modlite sa za rast na nové územia.
 • Modlite sa s nami za nadchádzajúce obdobie, keď sa presúvame do veľmi vzdialeného regiónu krajiny, aby sme deťom priniesli evanjelium.

URUGUAJ

 • Ďakujeme Bohu za NLT v Uruguaji a za riadne fungovanie ich úloh.
 • Modlite sa za konsolidáciu SRLT.
 • Modlite sa za mimoriadny rozsah vízie OVD v celej Uruguaji.

 

EUROÁZIA

Poďakovania a Modlitebné prosby

 

BIELORUSKO

 • Ďakujeme Bohu za deti, ktoré ukončili 12 hodín TGJ a teraz chodia do kostolov, nedeľných škôl alebo letných táborov.
 • Ďakujeme Bohu za NLT, RLT a partnerov, ktorí dobre slúžili v tejto sezóne.
 • Modlite sa za Božiu pomoc pri príprave správy o krajine.
 • Prosím, modlite sa za prípravu nConnect v septembri 2019.

BOSNIA A HERCEGOVINA 

 • Ďakujeme Bohu za deti, ktoré prešli Najúžasnejšou cestou.
 • Modlite sa za nadchádzajúci september, že tímy budú pre nasledujúcu sezónu vyškolené, vybavené a nadšené.
 • Modlite sa, aby úlohy, ktoré v národných a regionálnych tímoch chýbajú, boli obsadené správnymi ľuďmi.

BULHARSKO

 • Ďakujeme Bohu za viac ako 1 000 detí, ktoré sa tento rok zapísali do TGJ.
 • Ďakujeme Bohu za nový regionálny tím na severozápade.
 • Modlite sa za náš tím, keď prechádzame hodnotením správ a výberom partnerov v službe pre nadchádzajúcu sezónu.

KAMBODŽA

 • Modlite sa, aby nás Pán viedol k novému príjemcovi v Kambodži.
 • Modlite sa, aby nás Pán priviedol k správnej osobe na dokončenie NLT.
 • Modlite sa, aby sme mohli mať v krajine darčekové krabice včas na podporu Festivalu Franklina Grahama v decembri.

ESTÓNSKO

 • Modlite sa za nadchádzajúce detské tábory a za vedúcich táborov.
 • Modlite sa za všetkých študentov, ktorí prechádzajú TGJ a tých, ktorí kurz ukončili.

GRUZÍNSKO

 • Ďakujeme Bohu za 600 detí, ktoré ukončili štúdium na TGJ.
 • Ďakujeme Bohu za ďalšie darčekové krabice a za príležitosť usporiadať ďalšie informačné podujatia spolu so študentskými tímami z USA.
 • Modlite sa za deti, ktoré prešli TGJ, aby sa stali učeníkmi.
 • Prosím, modlite sa za nábor a výber nového RLT.

INDONÉZIA

 • Ďakujeme Bohu za tréning Casting Vision a TGJ, ktoré sa uskutočnili v Indonézii 90% a dúfajme, že budú ukončené budúci mesiac.
 • Modlite sa za plán vybudovania nového tímu SRLT v Jayapura, Papua budúci mesiac.

KIRBATI

 • Ďakujeme Bohu za to, že dostali prvé krabice na topánky
 • Modlite sa za identifikáciu vedúcich dobrovoľníkov a realizáciu projektu na hlavnom atole Tarawy

LOTYŠSKO

 • Ďakujeme Bohu za mnohé dvere, ktoré sme pre nás otvorili, aby sme kázali evanjelium, vrátane 5 škôl a predškolských zariadení a TGJ bol privítaný a začal v jednej zo škôl.
 • Modlite sa za výber chýbajúcich regionálnych modlitebných koordinátorov a cirkevných koordinátorov.
 • Modlite sa za Božiu múdrosť a vedenie v lotyšskom národnom tíme.

LITVA

 • Modlite sa k Bohu, aby odstránil prekážky pri zakladaní regionálnych tímov vo Vilniuse a Siauliai.
 • Modlite sa k Bohu, aby inšpiroval pastorov a cirkvi a dal im víziu evanjelizácie detí pomocou nástrojov, ktoré ponúka OVD.

MACEDÓNSKO 

 • Ďakujeme Bohu za 23 klubov TGJ, ktoré sa začali tento rok po OVD.
 • Výsada poskytovania čiastočného sponzorstva letným táborom pre 3 deti.
 • Modlite sa za trvalý účinok v srdciach detí pre Boha.

MALAJZIA

 • Modlite sa za prijatie RLT v Kota Kinabalu.
 • Modlite sa, aby príjemca dostal darčekové krabice vo východnej Malajzii.
 • Modlite sa za efektívnosť fungovania operácie v Sabah East Malaysia SRLT.

MOLDAVSKO 

 • Modlite sa za jednotu vedenia OVD v krajine a za distribúciu darov deťom, ktoré nikdy nedostali darčeky.

MONGOLSKO

 • Ďakujeme Bohu za všetky RLT organizujúce mesačné modlitebné stretnutia.
 • Ďakujeme Bohu za všetkých OE, ktorí sa v tejto sezóne skvelo zúčastnili.
 • Prosím, modlite sa za nadchádzajúce stretnutie nConnect 18. - 21. septembra, na ktorom sa budú môcť zúčastniť všetky tímy.
 • Modlite sa, aby sa každé dieťa, ktoré sa zúčastňuje na TGJ sa stalo veľkým svedectvom pre svoju rodinu a cirkev.

ČIERNA HORA

 • Ďakujeme Bohu za dievča, ktoré dokončilo TGJ a delí sa o svoju vieru s členmi svojej neveriacej rodiny.
 • Modlite sa za víziu a dychtivejšie zapojenie partnerov v službe v nadchádzajúcej sezóne.
 • Modlite sa za nového učiteľa TGJ, ktorý bude pre deti požehnaním.

MYANMAR

 • Ďakujeme Bohu za 8 363 detí, ktoré ukončili hodiny TGJ v sezóne 2017 - 2018.
 • Modlite sa za efektívnu prácu, ktorá sa má vykonať v nasledujúcom roku.
 • Modlite sa za prijatie a výber nového koordinátora mobilizácie cirkvi pre Mandalay.

PACIFIC

 • Ďakujeme Bohu za partnerov v službe, ktorí zorganizovali svoje prvé terénne podujatia v Majuro.
 • Ďakujeme Bohu za dobrovoľníkov a zabezpečili sme logistiku, aby sme dostali dary na 6vonkajších ostrovných atolov.
 • Modlite sa, aby vedúci dobrovoľníci identifikovali a vykonávali projekt na hlavnom atole Majura.
 • Modlite sa za darcovskú plavbu na malé vonkajšie ostrovy, ktoré by nemali žiadne problémy, aby tam cirkvi videli rast.
 • Modlite sa za identifikáciu a zaškolenie ďalších ostrovných cirkví a pastorov.

FILIPÍNY

 • Ďakujeme Bohu za úspešné trojročné strategické plánovanie OVD PH.
 • Modlite sa za nadchádzajúci nConnect v dňoch 24. - 26. septembra.
 • Modlite sa za nadchádzajúcu národnú konferenciu o úlohe koordinátorov mobilizácie cirkvi.
 • Modlite sa za to, aby predkladanie správ zo 100% CMC a TGJ bolo úplné a rýchle na celoštátnej úrovni.

POĽSKO

 • Ďakujeme Bohu za 20 rokov OVD v Poľsku, ktoré sme nedávno slávili.
 • Modlite sa za partnerov v službe, aby plne porozumeli vízii OVD a uplatňovali TGJ.

RUMUNSKO

 • Ďakujeme Bohu za všetky nové miesta (dediny bez cirkví), v ktorých sa naši partneri v službe podelili o zdieľanie Božieho slova prostredníctvom projektu OVD.
 • Modlite sa za všetky deti, ktoré ukončili štúdium po ukončení kurzu TGJ.
 • Modlite sa za Boha, aby nám dal jasnú víziu o novej kampani v roku 2020.

SRBSKO

 • Ďakujeme Bohu za absolvovanie TGJ a nové kurzy, ktoré sa chystajú.
 • Modlite sa za hodiny TGJ, ktoré sa začali práve po ukončení školy.
 • Výber nového koordinátora učeníctva v RLT Vojvodina.

SLOVENSKO

 • Ďakujeme Bohu za všetkých učiteľov a koordinátorov projektu na Slovensku
 • Modlite sa za nových dobrovoľníkov pre tímy NLT a RLT na Slovensku a múdrosť od Boha počas ich náboru.

THAJSKO

 • Modlite sa za cieľ, aby TGJ absolvovalo 4 500 detí.
 • Modlite sa za dve pozície potrebné na dokončenie NLT Thajsko, PC a RC.
 • nConnect v septembri.

VIETNAM

 • Ďakujeme Bohu za jeho milosrdenstvo s vietnamským národom. Boh zachraňuje životy mnohých ľudí a spája ich s cirkvami.
 • Modlite sa k Bohu, aby zjednotil všetky evanjelické cirkvi, aby podporoval evanjelium v krajine.

UKRAJINA

 • Ďakujeme Bohu za tisíce učiteľov TGJ, ktorí boli dobre vyškolení.
 • Ďakujeme Bohu za angažované vodcovské tímy a ich službu.
 • Prosím, modlite sa za nábor a výber vodcovského tímu pre hlavné mesto.
 • Prosím, modlite sa za nadchádzajúci nConnect; za dobrú prípravu a vplyv programu nConnect na tímy a v konečnom dôsledku partnerov a deti, ktorí využívajú službu OVD.

RECA - CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu za to, že mohol bezpečne rozdávať darčekové krabice na 2 z ostrovov.
 • Ďakujeme Bohu za úspešné ukončenie odbornej prípravy všetkých dobrovoľníkov vo svojich úlohách a za školenie partnerov z celej krajiny.
 • Modlite sa za to, aby Boh v tejto sezóne povolal viac detí, ktoré sa chcú zúčastniť tried TGJ.
 • Modlite sa za to, aby nám Boh otvoril dvere a aby sme mali pokoj a slobodu zdieľať evanjelium s deťmi nášho národa.

RECA - CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu za 29 detí, ktoré ukončili triedu TGJ na juhu a 18 detí, ktoré ukončili štúdium v hlavnom meste.
 • Prosím, modlite sa za nadchádzajúce podujatie nConnect na jeseň - aby NLT bola dobre pripravená a aby boli touto udalosťou ovplyvnení všetci vedúci.
 • Ďakujeme Bohu za nových partnerov.
 • Modlite sa, aby NLT nakoniec dokázala prijať a vybrať RLT vo všetkých regiónoch krajiny.
 • Modlite sa k Bohu, aby nám pomohol rozvíjať pevné vzťahy s partnermi.

RECA – CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu za partnerov, ktorí sa stále modlia za OVD a povzbudzujú nás, aby sme sa nevzdávali a hľadali spôsoby, ako obnoviť projekt v krajine.
 • Modlite sa za politickú stabilitu v krajine.

RECA – CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu, že členom tímov NLT, sRLT a RLT sa darí dobre a spoločne pracujú pre Božie kráľovstvo.
 • Modlite sa za evanjelizačné podujatia a triedy učeníctva.

RECA – CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu, že školenia VC a MP boli požehnaním pre každý okres. Mnohí noví partneri sa zúčastňovali, modlili sa a súhlasili so zdieľaním evanjelia každému dieťaťu.
 • Ďakujeme Bohu za nového koordinátora zdrojov NLT, človeka so zrakom a pomazaním, ktorý je plný horlivosti.
 • Modlite sa za učiteľov, ktorí sa zúčastnili odbornej prípravy učiteľov.
 • Modlite sa za nadchádzajúci nConnect.

RECA – CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu za nový sRLT, ktorý bol prijatý a vybraný.
 • Modlite sa za jednotu medzi členmi NLT.
 • Modlite sa za nové ho CMC pre nadchádzajúcu sezónu.

RECA – CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu za dobré Stretnutie vízií, školenie partnerov a učiteľov.
 • Modlite sa za úspešné školenie učeníkov na rôznych miestach a mnoho detí, aby sa zaviazali k Ježišovi.

RECA – CITLIVÁ KRAJINA

 • Modlite sa, aby učitelia mali veľké učenícke triedy a aby prišlo mnoho detí.
 • Modlite sa za obsadenie prázdnych pozícií v sRLT a RLT a za efektívny tréning NLT pre všetky tímy.
 • Modlite sa za duchovný rast a jednotu členov tímu.

RECA - CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu, že tím bol schopný osloviť jednu nezasiahnutú skupinu ľudí a prostredníctvom distribúcie darov Boh otvoril dvere miestnemu pastorovi, aby tam slúžil deťom.
 • Ďakujeme Bohu za vytvorenie nového SRLT.
 • Ďakujeme Bohu za úspešné absolvovanie všetkých školení.
 • Modlite sa za matku koordinátora NLT, ktorá sa podrobuje chemoterapii.

RECA - CITLIVÁ KRAJINA

 • Modlite sa za nadchádzajúce evanjelizačné podujatia.
 • za koordinátora NLT a koordinátora sRLT.

RECA - CITLIVÁ KRAJINA

 • Modlite sa za efektívne koučovanie NLT pre všetky tímy.
 • Modlite sa za ďalšie 2 sRLT v regióne.

RECA - CITLIVÁ KRAJINA

 • Modlite sa za nových členov v jednej z sRLT.
 • Modlite sa, aby tím mohol dosiahnuť cieľ pre učeníctvo.

RECA - CITLIVÁ KRAJINA

 • Ďakujeme Bohu za deti prechádzajúce učeníctvom.
 • Modlite sa proti domácemu zneužívaniu, ktorému deti čelia vo svojich domovoch a komunitách.

 

 

PRIDRUŽENÉ KANCELÁRIE A PARTNERSKÉ SLUŽBY

Poďakovania a Modlitebné prosby

 

KANADA

 • Ďakujeme Bohu za viac ako 1 000 Kanaďanov, ktorí sa zúčastnili jarného podujatia, oslavujúc všetko, čo Boh robí prostredníctvom Najúžasnejšej cesty po celom svete.
 • Modlite sa za našich dobrovoľníkov, ktorí sa aj naďalej zapájajú do partnerských cirkví a skupín, povzbudzujú vedúcich projektov, aby objednali veci a propagovali balenie krabíc od topánok tento rok na jeseň.
 • Modlite sa za našich nových zamestnancov a dobrovoľníkov, keď začínajú s novými funkciami v rámci operácie Vianoce dieťa.

NEMECKO

 • Ďakujeme Bohu za dve miesta pre tohtoročné spracovateľské centrá.
 • Ďakujeme Bohu za nových dobrovoľníkov programu Connect, ktorých Boh volá do projektu.
 • Modlite sa za dobrú spoluprácu s novými logistickými partnermi pre OVD.
 • Modlite sa za všetky náborové snahy o nájdenie 3 000 dobrovoľníkov, ktorých budeme potrebovať pre spracovateľské centrá.

UK

 • Ďakujeme Bohu, že sa vedúci Evanjelickej aliancie v Írsku rozhodol využiť svoj vplyv na propagáciu OVD pre nadchádzajúcu kampaň.
 • Ďakujeme Bohu za pozitívnu kampaň za zapojenie cirkvi do kontaktu so zbormi a novými zbormi, ktoré súhlasia s účasťou na tohtoročnej kampani.
 • Modlite sa za to, aby vznikli potenciálne partnerstvá s inými organizáciami a podporovali OVD.
 • Modlite sa za workshopy zamerané na vedenie projektov, aby inšpirovali dobrovoľníkov v miestnych zboroch a povzbudzovali ich, aby podporovali OVD.
 • Modlite sa za tím Spojeného kráľovstva, najmä prostredníctvom tejto nadchádzajúcej kampane, pretože čelili mnohým zmenám personálu.

 

 

IHQ/US DOMÁCE REGIÓNY

Poďakovania a Modlitebné prosby

 

KAROLÍNY

 • Ďakujeme Bohu za úžasný juhovýchodný výlet vízie do Juhoafrickej republiky.
 • Ďakujeme Bohu za nových dobrovoľníkov a členov tímu Leader.
 • Modlite sa za nového regionálneho manažéra, aby sa pripojil k nášmu tímu Karolíny.
 • Modlite sa, aby naši dobrovoľníci boli odvážni a plodní pri zapájaní nových skupín a jednotlivcov do balenia krabíc od topánok.

FLORIDA/PUERTO RICO

 • Ďakujeme Bohu za bezpečné a život transformujúce zážitky na Výlete vízii v Južnej Afrike.
 • Ďakujeme Bohu za veľa miest, kde dochádza k opusteniu a centrálnemu vysadeniu.
 • Ďakujeme Bohu za nášho nového administratívneho koordinátora.
 • Modlite sa za Pána, aby poskytol omnoho viac miest na opustenie a centrálne vysadenie.

VEĽKÉ JAZERÁ

 • Ďakujeme Bohu za výber nového koordinátora oblasti v Západnej Virgínii.
 • Ďakujeme Bohu za 300 dobrovoľníkov, ktorí sa zúčastnili konferencie CONNECT.
 • Modlite sa za to, aby sa v tomto roku vytvorilo ďalších 76 miest, kde sa prestúpi.
 • Modlite sa, aby boli nájdení a vybraní koordinátori oblastí v 9 tímoch pre rozvojové oblasti.

NIŽŠÍ STREDOZÁPAD

 • Ďakujeme Bohu za transformačnú skúsenosť Vízových ciest pre dobrovoľníkov, ktorí sa zúčastnili.
 • Ďakujeme Bohu za to, že poskytol GO Boxes na distribúciu v našom regióne.
 • Modlite sa za naše národné prednášky a mnoho jednodňových prednášok po celom našom regióne.
 • Modlite sa, aby Boh vzkriesil 730 945 príležitostí na evanjelium z Dolného Stredozápadu a aby aj naďalej poskytoval opustené miesta.

MID-ATLANTICKÝ SEVER

 • Ďakujeme Bohu za jeho vybavenie novými kancelárskymi priestormi.
 • Ďakujeme Bohu za plného personálu.
 • Modlite sa za ubytovanie nového regionálneho manažéra.
 • Prosím, modlite sa za jedno nové miesto prerušenia pre každý tím oblasti v celom regióne.

MID-ATLANTICKÝ JUH

 • Ďakujeme Bohu za znásobenie tímu pokrivených ciest v západnej VA.
 • Modlite sa za 2 komentované cesty na juhu Stredného Atlantiku. Sú určené na zacielenie na multikultúrne a rozmanité cirkvi.
 • Modlite sa za miestne vedenie v rozvojových oblastiach.
 • Modlite sa za nové miesta zanechania v rámci regiónu.

SEVEROVÝCHOD

 • Ďakujeme Bohu za vplyvnú víziu, na ktorej sa zúčastnilo 9 našich dobrovoľných vodcov.
 • Ďakujeme Bohu za strategické umiestnenie nového centrálneho strediska v Queensu v štáte New York.
 • Modlite sa, aby naši oblastní koordinátori a koordinátori ministerstiev do konca roku 2019 absolvovali školenie rozvoja vodcovstva.
 • Modlite sa za nových vedúcich tímov, ktorí nahradia tých, ktorí v roku 2019 potrebovali odstúpiť a zabezpečte kontinuitu v komunite v mieste prerušenia.

SEVEROZÁPAD

 • Ďakujeme Bohu za úspešné rozmnožovanie tímov v Portlande, OR a Boise, ID.
 • Ďakujeme Bohu za úžasný zber do Libérie.
 • Ďakujeme Bohu za skvelé partnerstvo medzi OVD Northwest a Cirkvou spoločenskej zmluvy Grace Community.
 • Prosím, modlite sa za náš cieľ, aby tento rok bolo v severozápadnom regióne 230 odletových miest.
 • Modlite sa, aby sa tento rok identifikovali koordinátori logistiky v 10 tímoch na severozápade.

JUHOVÝCHOD

 • Ďakujeme Bohu za jedného z našich verných regionálnych koordinátorov a za rast, ktorý zažívajú.
 • Ďakujeme Bohu za celý tím regionálnych zamestnancov.
 • Modlite sa za miesto, ktoré bude potvrdené v stredisku spracovania Atlanty.
 • Modlite sa za Boha, aby priniesol tých správnych kandidátov na mnoho sezónnych funkcií.

JUHOZÁPAD

 • Ďakujeme Bohu za pár, ktorý naplánoval Denverský deň otvorených dverí pri príležitosti osláv 50 rokov manželstva; OCC je súčasťou ich manželstva už 20 z týchto 50 rokov.
 • Ďakujeme Bohu za prvý otvorený dom pre službu Rocky Mountain (trvalé sídlo a sklad) v Denveri, bolo to mimoriadne úspešné.
 • Ďakujeme Bohu za všetkých dobrovoľníkov, ktorí odporučili na rok 2019 a tiež ukončili všetky svoje online školenia špecifické pre službu.
 • Modlite sa za 61 ďalších centrálnych a odletových miest v piatich štátoch a El Paso.

TEXAS/LOUISIANA

 • Ďakujeme Bohu za najatie nášho nového regionálneho manažéra.
 • Ďakujeme Bohu za niekoľko úspešných Rečníckych podujatí
 • Modlite sa za to, aby sme identifikovali ďalších 45 cirkevných partnerov, ktorí opustia miesto.
 • Modlite sa za dokončenie nášho nového ministerského centra.

VYŠŠÍ STREDOZÁPAD

 • Ďakujeme Bohu za nových dobrovoľníkov, ktorý sa tento rok pripojili ku Connect dobrovoľníckemu tímu v regióne Vyššieho Stredozápadu.
 • Ďakujeme Bohu za hudobný festival Radostný hluk, ktorý sponzoruje Rádio KTIS v mestách Twin Cities.
 • Ďakujeme Bohu za novú personálnu agentúru v Chicagu, ktorá s nami uzavrela zmluvu s partnerom pri prijímaní spolupracovníkov (krátkodobých) zamestnancov pre premiestnené spracovateľské stredisko.
 • Zberná sieť, že nové miesta sú zabezpečené a že zberná sieť UMW sa v tejto sezóne zvýši najmenej o 10%.
f t g m